Birjo Must • 29. oktoober 2011 kell 8:06

Kriis pole läbi

Euroopa Keskpanga president Jean-Claude Trichet ütles intervjuus Saksa lehele, et eurotsooni võlakriis ei ole veel läbi ja nüüd tuleb hakata tegutsema.

Pühapäeval ajalehes Sunday's Bild am Sonntag ilmuvas intervjuus räägib Trichet, et ta on kõigest hoolimata kindel, et eurotsooni valitsused suudavad taastada finantsstabiilsuse kui tsooni stabiilsuspakti reeglid saavad igakülgselt ja agressiivsemalt täide viidud.

Tricheti sõnul tuleb sel nädalal Euroopa Liidu liidrite vahel saavutatud kokkulepped väga täpselt ja kiiresti ellu viia. Ta nimetas “absoluutselt määravaks”, et need otsused realiseeritaks kiiresti ja täielikult.

Ta lisas, et Euroopa Keskpank jälgib hoolikalt valitsuste reformide meetmeid ja lausus, et on saabunud aeg “näha tegutsemist”.

“Kriis ei ole läbi,” ütles Trichet Saksa lehele. “Kuid pärast sel nädalal sõlmitud kokkuleppeid olen hoolimata kõigest kindel, et valitsustel õnnestub finantsstabiilsuse taastamine.”

Ta ütles, et selle eelduseks on tingimus, et “stabiilsus- ja kasvupakti reeglid viiakse ellu põhjalikumalt ja veelgi agressiivsemalt”. 

“Saavutatud kokkulepped vajavad väga täpset ja ajastatud rakendamist. Eurotsooni valitsuse liidritel on programm ja nüüd ootab valitsusi ning Euroopa Komisjoni ees raske töö,” lausus Trichet.

“Nüüd on meil vaja näha tegutsemist,” lisas ta.

Hetkel kuum