"Ootame Kreekalt tegusid"

Katri Soe-Surén 04. november 2011, 09:39

Saksamaa kantsler Angela Merkel ei näe põhjust Kreekale 8 miljardi suuruse järjekordse abilaenu ülekandmiseks enne, kui ei ole näha konkreetseid samme säästupaketi elluviimisel.

Kreeka loobumine rahvahääletusest järjekordse abipaketi üle ei ole Merkeli jaoks piisav, et Kreeka võiks saada järgmised abimiljardid. „Meie jaoks loevad teod ja mitte miski muu,“ ütles Merkel eile Cannes’is G20 tippkohtumisel. Kreeka peab ellu viima viimasel EL tippkohtumisel paikapandud reformid. Praegu ei ole aga Merkeli sõnul kuidagi näha, kuidas see peaks toimuma. Kreeka on praeguse seisuga maksejõuline detsembri keskpaigani.

Kreeka peaministril Papandreoul seisab täna õhtul parlamendis ees usaldushääletus. Papandreou on andnud mõista, et on valmis tagasi astuma kui paika saab üleminekuvalitsus. Viimane peaks kuue nädala jooksul ilma poliitiliste parteide osaluseta ratifitseerima kavandatud säästuplaani. Kui parlament täna õhtul Papandreou poolt siiski ei hääleta, tuleb 30 päeva jooksul korraldada erakorralised valimised.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. November 2011, 15:12

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing