Osta? Müüa?

Fredy-Edwin Esse, California 07. november 2011, 15:05

Euroopa aktsiaturud alustasid küll hommikut priske miinusega, kuid tants Silvio Berlusconi tagasiastumise ümber on aidanud turud ülespoole.

Euroopa aktsiaturud avanesid täna miinuses, kui näiteks Prantsuse CAC 40 indeks oli madalpunktis üle 3% miinuses. Londoni, Frankfurdi ja Madridi börsid olid samuti kuni 2% languses.

Kuid üha tugevamalt hakkasid levima kõlakad, et Itaalia peaminister Silvio Berlusconi astub oma Kreeka ametivenna George Papandreou jälgedes ja loobub ametikohast juba lähemate tundide jooksul.

Selle uudise võtsid turud rõõmuga vastu ja näiteks Milano börs tõusis punasest välja ja oli kella 14.30 seisuga lausa 2% plussis. Samal ajal on ülejäänud Euroopa juhtivad börsid liginenud nullile ja edasine sõltub juba uutest tõmbetuultest.

Esialgu on aga Berlusconi eitanud kõikvõimalikke tagasiastumise stsenaariume ja jätkab peaministri ametikohal.

Tallinnas on päeva naelaks kujunenud Baltika, kes teatas, et "hoolimata majandustegevuses tehtud muudatustest on aktsiaseltsi netovara alla poole aktsiakapitalist".

Üllatuslikult pole aga Baltika päeva suurim kukkuja, sest ligi 9% miinusega on seda tiitlit hommikust saati hoidnud Arco Vara. Baltika aktsia on kukkunud 6,64%, 45 sendini. Üle 6% on kukkunud ka Ekspress Grupi ja Premia Foodsi aktsia.

Nasdaq OMX Tallinna indeks on kella 14.33 seisuga kukkunud 0,27%, 574,47 punktini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. November 2011, 11:03
Otsi:

Ava täpsem otsing