Raivo Sormunen • 10. november 2011 kell 21:00

Nordeconil kahe aasta väikseim kahjum

Nordeconi viimase kvartali käive ulatus 48,83 miljoni euroni, mida on 29% enam kui aasta eest, nähtub firma kvartaliraportist.

Ületati ootusi. Nii käibe kui ka kasumi poolest ületas Nordecon LHV Panga ootusi.

Pank ootas Nordeconile 45 miljoni eurost käivet ja 0,7 mln eurost kvartalikahjumit.

"Võrreldes mullusega, kui ehitusturg vaevles kõige hullemas kriisis, on praeguseks mahud siiski suurenenud. Tänavu üheksa kuuga saavutasime parema käibe kui mullu terve aastaga - see on kindlasti hea ja pingeid mahavõttev märk," märgib Nordecon ASi juhatuse esimees Jaano Vink. "Liigseid riske pole me praegust majanduskeskkonda arvestades võtnud, samas on uusi ehitusobjekte lepinguportfelli lisandunud arvestatavas tempos ning tegemata tööde maht portfellis ulatus septembri lõpuks enam kui 155 miljoni euroni, mis ületab eelmise aasta vastavat näitajat umbes 70% võrra."

Nordecon märgib aruandes, et ehitusfirma brutokasum jäi 2011. aasta esimese üheksa kuu lõikes 0,72 miljoni euro ulatuses miinusesse. Esimeses ja teises kvartalis tekkinud kahjumeid ei suutnud kolmanda kvartali 0,71 miljoni eurone brutokasum veel katta, tulenevalt sesoonsusest ja üksikute aastail 2009-2010 sõlmitud kahjumlike projektide tulemuse hindamisest.

Ehkki 2010. aasta kolmanda kvartali brutokasum ulatus koguni 2,34 miljoni euroni, oli see Nordeconi sõnul tingitud Mäo ümbersõidu suurprojekti ehitamisest, mille müügitulu ja kasum mõjutasid oluliselt ka kogu kontserni näitajaid.

Kui jätta kõrvale turu kiirel langusperioodil sõlmitud üksikud kahjumlikud lepingud, on Nordeconi sõnul firma sõlmitud lepingute keskmine kasumlikkus hakanud võrreldavate perioodide suhtes jätkuvalt järk-järgult parenema.

Ettevõtte hinnangul on 2011. aastal teatud segmentides (nt teedeehitus, vee- ja kanalisatsioonitrasside ehitus) konkurents mõnevõrra vähenenud. Seda isegi mitte veel niivõrd ehitusettevõtete pankrottide tõttu, kuivõrd tulenevalt asjaolust, et ettevõtted on pidanud eelmistel aastatel oma personali ja tugistruktuure vähendama.

Nordeconi aktsia lõpetas eile enne tulemuste avaldamist Tallinna börsil 0,999 eurol ehk 0,1% eilsest sulgemishinnast madalamal.

Hetkel kuum