Michael Wolf Swedbankist Dansket juhtima?

Sirje Rank 23. november 2011, 10:09

Tänane Taani majandusleht Börsen on kirjutanud esikaaneloo võimalusest, et Swedbanki kriisist välja toonud Michael Wolfist võiks saada ka Taani suurima panga Danske saneerija.

Alust sellistest spekulatsioonideks annab eile tulnud teade, et Rootsi aktivist-investori Christer Gardelli investeerimisfondist Cevian on saanud Danske pangas suuruselt kolmas omanik.

Eesmärk on realiseerida Danske panga tugevalt kukkunud aktsia tõusupotentsiaal.

Ceviani sarnastes varasemates ettevõtmistes on mitmel korral just Michael Wolf – Gardelli üleaedne ja tennisepartner – olnud see mees, kes vajalikud restruktureerimised kindla käega ellu on viinud.

„Võimalik, et nad toovad Danskesse Michael Wolfi. Nad on teda varemgi firmade restruktureerimisel rakendanud, nii Skandias kui Instrum Justitias. Sellel oleks jumet,“ ütles lehele aktsiaanalüütik Ronny Rehn.

Cevian tahab tõsta Danske kasumlikkust ja ilma oluliste muudatuste ja kärbeteda seda ei saavuta. Wolf on tuntud kui mees, kes sellised muutused suudab läbi viia, säilitades samas head suhted töötajatega.

Swedbanki on Wolf juhtinud 2009. aasta märtsist. Selle ajaga on kriisini viinud piduriteta kasvumasinast saanud Põhjalas praegu üks paremini juhitud ja kapitaliseeritud panku, kirjutas Börsen. Wolfi tulekust on Swedbanki aktsia kurss kerkinud 315%.

Cevian on oma osaluse Swedbankis tänaseks maha müünud ja panud oma raha Danske peale. Kas Wolf plaanib saneerija rolli kandideerida ka Danskes, ta ise eile kommenteerida ei soovinud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 11:36
Otsi:

Ava täpsem otsing