Rootsi Gordon Gekko investeerib Danske panka

Sirje Rank 22. november 2011, 11:13

Läinud aasta suvel tekitas Rootsi oma Gordon Gekkoks hüütud aktivist-investor Christer Gardell elevust Swedbanki ümber, tõustes panga üheks suuremaks investoriks - nüüd on sihikul teine Põhjala pank – Danske pank.

Gardelli fond Cevian on omandanud Danske pangas 5,02% suuruse osaluse, kirjutab Rootsi majandusuudiste portaal di.se.

Uudise peale, et Cevianist saab suuruselt kolmas omanik Danske pangas, kerkis panga aktsia täna hommikul 6,5%. Kauplemispäeva keskel oli tõus taandunud 4%-le, mis tähendas seda, et „Gardelli efekt“ oli Cevianile juba sisse toonud 140 miljoni Taani krooni.

Seal, kuhu investeerib Gardell, on reeglina oodata muutusi.

 „Usume, et Danske pangas on väga suur potentsiaal väärtuse tõusuks. Aktsia on kõvasti nahutada saanud ning me näeme sarnaseid võimalusi nagu Swedbankis, mis omal ajal oli Balti riikide probleemide pärast surve all,“ ütles Gardell di.se-le.

„Danske pangal on tugev bilanss ja atraktiivne turupositsioon,“ kommenteeris üks Ceviani asutajaid Lars Förberg. „Me toetame käimasolevat protsessi, mille eesmärgiks on teha Danske pangast Põhjalas üks tugevaim ja tulusaim pank. Aktiivse omanikuna oleme valmis tegema koostööd panga nõukogu, juhatuse ja teiste omanikega.“

Danske panga aktsia on aastaga tagurdanud 48%. Cevianile kuulub 46,7 miljonit aktsiat.

"Danske panga börsiväärtuse ja omakapitali suhe on oluliselt madalam kui ühelgi teisel Põhjala pangal. Samal ajal usume me, et Danske pank suudab muutuda sama tugevaks ja kasumlikuks kui teised Põhjala pangad,“ ütles Lars Förberg.

„Enamikel juhtudel taotleme kohta ka juhatuses, kuid mõnikord mitte,“ ütles Förberg. „Sõltub olukorrast.“

Osaluse Swedbankis, mille Gardell omandas koos USA aktivist-investori Carl Icahniga, on Cevian tänaseks juba maha müünud.

„Oleme väga rahul sellega, mis Swedbankis on toimunud ning kuidas vara väärtus on muutunud,“ ütles Gardell. Kui palju ta oma investeeringult teenis, Gardell ei kommenteerinud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    22. November 2011, 13:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing