24. november 2011 kell 15:33

Eksperdid eelistavad neid Helsingi börsi aktsiaid

Metsafirmade aktsiaid tasub nüüd osta. Vähemalt siis, kui veendute maaklerfirmade ja analüüsimajade seisukohtade õigsuses.

Kui kolmanda kvartali aruanded on läbi vaadatud ja investeerimissoovitused uuendatud, tõuseb suurtest äriühingutest Helsingi börsi atraktiivsemaks aktsiaks Stora Enso. Selle soovitusnumber Factseti andmebaasis on 1,38. Mida madalam on number, seda atraktiivsem aktsia.

Üle poole ehk 55% paarkümnest Stora Ensot jälgivatest maaklerfirmadest ja analüüsimajadest annab aktsiale ostusoovituse. Müügisoovitusi ei ole ainsadki.

Teine metsahiid UPM on ka analüütikute arvates üsna atraktiivne. Soovitusnumbriga 1,53 jääb UPM Helsingi börsi suurte äriühingute seas viiendale kohale.

Metsahiiglaste vahele satuvad ehitusfirma YIT, rehvide tootja Nokian Renkaat ja finantskontsern Pohjola.

Kui vaatlust laiendatakse väiksematele firmadele, tõuseb Helsingi börsi atraktiivsemaks aktsiaks kaablite valmistaja PKC Group, mille soovitusnumber on 1,31. Ettevõtet käekäiku jälgib kaheksa maaklerfirmat või analüüsimaja, millest pool annab aktsiale ostusoovituse.

Keskmise suurusega ja väikestest äriühingutest usuvad analüütikud lisaks PKC-le ka Spondasse (soovitusnumber 1,43) ning Baswaresse, F-Securesse ja Digiasse (kõigil soovitusnumber 1,50).

***

Muid uudiseid lühidalt

Ehitusfirma SRV sai kümnetesse miljonitesse eurodesse ulatuva tellimuse Uusikaupunkisse ehitatavalt sojatehaselt. Investeeringu kogumaksumus on 130 miljonit eurot.

Ehitusfirma YIT sai 60 miljoni eurose tellimuse Hamina linna ümbersõidu ehitamiseks.

Värvide tootja Tikkurila teatas, et koondab 100 inimest.

OMX Helsinki oli kell 18:00 0,45% tõusus ning Nokia aktsia kell 17:46 0,44% languses.

Helsingi börsi suurimad tõusjad ja langejad kella 17:46 seisuga olid:

Tõusjad: Cargotec +5.66%, Wärtsilä +3.67%, Basware +2.86%, Konecranes +2.79%, Rautaruukki +2.53%Langejad: Aktia A -2.71%, Okmetic -2.71%, Cramo -3.75%, Biohit -6.69%, Yleiselektroniikka E -6.82%

Autor: Jussi Hieta aka Somm Tallinnast

Hetkel kuum