Rainer Saad • 29. november 2011 kell 19:13

Poliitiline ebastabiilsus kiirendab Kreekas pangajooksu

Valitsuse vahetumine ja poliitiline ebastabiilsus Kreekas on kiirendanud pankadest raha välja võtmist, kirjutab Bloomberg.

Kreeka pangad nägid kahe kuu jooksul oktoobri lõpu seisuga 13-14 miljardi euro väärtuses deposiitide väljavoolu, ütles George Provopoulos, Kreeka keskpanga juht ja Euroopa Keskpanga nõukogu liige.

„Need kaks ja pool kuud on deposiitide arvestuses olnud halvim sellest ajast kui kriis hakkas,” ütles Provopoulos täna Ateenas ning lisas, et deposiitide arv vähenes ka novembri alguses, kuid on praeguseks stabiliseerunud.

Vastavalt Kreeka keskpanga andmetele, liikus oktoobris 8,6 miljardit eurot riigi rahandussüsteemist välja, võrreldes 5,4 miljardi euroga septembris, mis oli suurim raha väljavool alates sellest ajast kui Kreeka eurotsooniga ühines.

11. novembril astus Kreekas ametisse uus peaminister Lucas Papademos, endine Euroopa Keskpanga asepresident ning endine Kreeka keskpanga president, võttes valitsuse juhtimise üle George Papandreoult.

Provopoulos ütles, et Kreeka majanduslangus see aasta läheneb 6%-le ning ületab 5,5%, mida teatas keskpanga rahapoliitika vahearuanne möödunud nädalal. Provopoulos arvates võib langus olla 5,8%.

Keskpank hoiatas möödunud nädalal, et Kreekal on viimane võimalus oma majandus ümber kujundada, jääda euroalasse ning rakendada eelarvekärpeid. 

Hetkel kuum