Prantsusmaa lubab lahendust, Saksamaa on pessimistlik

Maarja-Liis Mitri 07. detsember 2011, 18:42

Prantsusmaa valitsuse esindaja lubas, et nii Prantsusmaa kui Saksamaa esindajad ei lahku reedel toimuvalt Euroopa Liidu tippkohtumiselt, enne kui on jõutud efektiivsele kokkuleppele selle üle, kuidas võlakriis peatada, vahendab uudisteagentuur Reuters.

Sarkozy ja Merkel plaanivad esitada plaani, mis nõuaks euroala riikidelt rangemat eelarvedistsipliini, kuid samal ajal kui Prantsusmaa peegeldab otsustavust ja enesekindlust, andis üks Saksa ametnikest kokkuleppele jõudmise tõenäosusele erakordselt pessimistliku hinnangu. Viimase taga on üsna suure tõenäosusega soov panna partnereid Berliini seatud tingimustega kergemini nõustuma.

Anonüümsust palunud ametniku sõnul on ta kokkuleppe saavutamise osas hetkel palju negatiivsemalt meelestatud kui nädal varem, sest mitmed „peategelased” polevat siiani mõistnud, kui tõsine olukord tegelikult on.    Samas ütles Prantsusmaa rahandusminister Francois Baroin, et ei Nicolas Sarkozy ega Angela Merkel lahku läbirääkimiste laua tagant enne, kui on saavutatud mõjuv kokkulepe.

Kolmapäeval avalikustatud numbrid näitavad selgelt, kui suur on hetkel pankade lisaraha vajadus. Itaalia pangad olid likviidsuse säilitamiseks sunnitud novembris Euroopa Keskpangalt laenama 153,2 miljardit eurot, mis on palju enam kui oktoobris, mil vajati laenu 111,3 miljardi ulatuses.
Lisaks on Saksamaal kavas taastada 2008. aastal finantskriisi kõrgajal loodud pankade päästefondi tegevus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. December 2011, 18:42
Otsi:

Ava täpsem otsing