Tallinlased saavad maksuvabastust kuu aega

Anne Oja 09. detsember 2011, 10:32

Maamaksuvabastuse taotluse esitamise viimane tähtaeg on 10. jaanuar, tuletas Raepressi vahendusel tallinlastele meelde kesklinna vanem Mihhail Korb.

Korb soovitas juba järgmisel nädalal taotluse esitada, kuna tulekul on pühad ning aastavahetus, mil asjaajamine muude toimetuste rohkuse tõttu meelest minema kipub.

Tallinna linn vabastab 2012. aastast koduomaniku kodualuse elamumaa maamaksust kuni 1500 m2 ulatuses. Vabastus ei kehti koduomanikele automaatselt, kuna seadus nõuab maksuvabastuseks maksumaksja kirjalikku avaldust.

Maamaksust vabastatakse nii maja- kui korteriomanik, kui tema elukoht Eesti rahvastikuregistri andmete järgi asub sellel maatükil, mille maksust vabastamist taotletakse ning taotleja ei teeni selle maa eest rendi- ega üüritulu. Uue avalduse peavad esitama ka pensionärid, kes on seni saanud pensionäri maamaksuvabastust või –hüvitist.

Seoses maamaksu määra muutumisega 2012. aastast tuleb avaldus esitada ka neil, kelle 2011. aasta arvestuslik maamaks jäi alla 5 € ning kes seetõttu 2011. aastal maamaksuteadet ei saanud. Uue avalduse esitamisest pääsevad vaid represseeritud, kellele on maksuvabastus juba varem määratud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. December 2011, 10:32

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing