Väinu Rozental • 11. detsember 2011 kell 6:27

Edukam aasta toob töötajale kopsakama jõulupreemia

Paljud ettevõtted on aastaid elus hoidnud traditsiooni maksta töötajaile jõulupreemiat. Selle suurus sõltub firma majandustulemustest.

"Kehval ajal on see summa olnud vägagi sümboolne, aga alati oleme püüdnud jõulupreemiat maksta," ütles Eesti juhtiva ehitusseadmete rentija ASi Cramo Estonia juht Ivar Valdmaa. "Tänavune aasta on olnud meile edukas ja seega on ka preemiasumma suurem," lisas ta.

Valdmaa ütles, et kuna aasta lõpu eelne preemia on tore traditsioon, mis on pärit juba nõukogude ajast, siis inimesed ootavad jõulupreemiat. "Kui inimesed on terve aasta teinud hoolega tööd, siis miks mitte neid premeerida," leidis ta. Cramo Estonias töötab 120 inimest.

"Jõulud on suur püha ja inimesed kulutavad sel ajal väheke rohkem kui muidu. Meie oleme seisukohal, et väike kingitus jõulupreemia näol sobiks ära küll," põhjendas aknatootja ASi Viking Window juht Toomas Agasild, miks nad on igal aastal jõulupreemiat maksnud. "Jõulupreemia summat ma ei täpsusta. See ei ole väga suur, aga midagi ikka," lisas ta. Viking Windows töötab 150 inimest.

Äripäev küsis lähenevate jõulude eel firmajuhtidelt, kas ettevõte maksab oma töötajatele jõulupreemiat?

ASi A. Le Coq juhatuse esimees Tarmo Noop põikles otsesest jah-ei-vastusest kõrvale. "Praktika on olnud, et oleme jõulupreemiat viimastel aastatel maksnud ja saame seda teha tänu sellele, et ettevõttel on läinud hästi," rääkis ta. "Selle, kas me preemiat maksame, oleme alati välja öelnud ettevõtte jõulupeol. See on meie töötajatele meeldivaks ja positiivseks üllatusmomendiks. Ehkki töötajad ilmselt eeldavad, et saavad jõulupreemia," lisas Noop.

Tema kinnitusel õlut töötajad preemiaks ei saa. "Natuuras ehk õlles ei tee me midagi. Meil on preemia ikka rahalises arvestuses," märkis ta. A. Le Coqis töötab umbes 300 inimest.

Hetkel kuum