Intrum Justitia otsib Läti ja Leedu üksustele ostjat

Anne Oja 21. detsember 2011, 13:32

Intrum Justitia ASi juht Ivar Tammemäe ütles Äripäevale, et ehkki kontsern otsustas Läti ja Leedu üksused kinni panna, võib see töötajate koondamise asemel tähendada ka ettevõtete müüki.

Tammemäe sõnul tegeleb Eesti Intrum Justitia Läti ja Leedu üksuste tegevuse lõpetamisega ning sellele kulub tõenäoliselt nii tuleva aasta esimene kui ka teine kvartal. Paralleelselt katsetab Intrum Justitia kontsern tuua kulude kokkuhoiuks osa Põhjamaade allüksuste tegevust üle Eestisse.

„Eestis on meil stabiilne kliendibaas, hea kasumlikkus ja tihe koostöö meie Soome tütarettevõttega, mis on ka alus Eesti ja Soome üksuste integreerimiseks Soome juhtimise alla,“ ütles kontserni Põhja-Euroopa regiooni direktor Rickard Westlund esmaspäeval avaldatud börsiteates.

Läti ja Leedu Intrumi harudes töötab kokku 30 inimest, üksuste kogukäive on ligikaudu 4 miljonit Rootsi krooni aastas. 2011. aasta tegevuskahjum ulatub prognooside kohaselt 5 miljoni Rootsi kroonini. Läti ja Leedu üksuste tegevuse lõpetamine toob Intrumi kontserni Põhja-Euroopa regioonile 10 miljoni Rootsi krooni ulatuses täiendavaid kulusid. Sellega loodetakse ühele poole saada 2012. aasta I kvartali lõpuks, lisas börsiteade.

Tammemäe sõnul on börsiteade nagu ta on, kuid Eesti Intrum Justitia muutumist Soome Intrum Justitia filiaaliks siiski ei toimu. Intrum Justitia ASi juriidiline vorm ei muutu ehk tegevust jätkatakse eraldiseisva äriühinguna.

"Mingeid muutusi seoses töötajaskonnaga praegu plaanis ei ole. Küll on aga olemas ideed, kuidas laiendada koostööd meie Soome sõsarkontoriga seoses võimalike rahvusvaheliste allhangetega," ütles Tammemäe.

Siiani on Intrum Justitia AS osutanud kogu Intrumi kontsernile sellisel moel käibemaksu tagastamise teenust, mis andis mullu üle poole Intrum Justitia ASi käibest. Mida uut tuleval aastal allhankena tegema hakatakse, on Tammemäe sõnul praegu aga veel vara rääkida.

Intrum Justitia ASi käive kukkus masuaastatel ehk 2008-2010 23,3 miljonilt 21,4 miljonile Eesti kroonile. Samal ajal kuivas kokku inkassoteenuste kogukäive, mis vähenes 52,1 miljonilt kroonilt 44,8 miljoni kroonini. Turule lisandus palju n-ö kahemehefirmasid. Suurematest inkassofirmadest suutis käivet kasvatada vaid Julianus Inkasso, 19,2 miljonilt 21,5 miljonile kroonile.

Intrum Justitia AS alustas Eestis tegevust 1996. aastal, olles siin esimene rahvusvahelisel kapitalil põhinev võlgnevuste sissenõudmisega tegelev ettevõte. Leedus ja Lätis starditi vastavalt 2000. ja 2002. aastal, kui rahvusvahelised konkurendid olid neis maades oma tegevuse juba käima lükanud. Seetõttu ei õnnestunudki Intrum Justitial Lätis ja Leedus turuliidri rolli haarata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. December 2011, 13:33

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing