21. detsember 2011 kell 21:00

Intrum Justitia otsib Läti ja Leedu üksustele ostjat

Intrum Justitia ASi juht Ivar Tammemäe ütles, et ehkki kontsern otsustas Läti ja Leedu üksused kinni panna, võib see töötajate koondamise asemel tähendada ka ettevõtete müüki.

Tammemäe sõnul tegeleb Eesti Intrum Justitia Läti ja Leedu üksuste tegevuse lõpetamisega ning sellele kulub nii tuleva aasta esimene kui ka teine kvartal. Paralleelselt katsetab Intrum Justitia kontsern tuua kulude kokkuhoiuks osa Põhjamaade allüksuste tegevust üle Eestisse.

“Mingeid muutusi seoses töötajaskonnaga praegu plaanis ei ole. Küll on aga olemas ideed, kuidas laiendada koostööd meie Soome sõsarkontoriga seoses võimalike rahvusvaheliste allhangetega,” ütles Tammemäe.

Tammemäe sõnul Intrum Justitia ASi juriidiline vorm ei muutu ehk tegevust jätkatakse eraldiseisva äriühinguna.

Siiani on Intrum Justitia AS osutanud kogu Intrumi kontsernile sellisel moel käibemaksu tagastamise teenust, mis andis mullu üle poole Intrum Justitia ASi käibest. Mida uut tuleval aastal allhankena tegema hakatakse, on Tammemäe sõnul praegu aga veel vara rääkida.

Rahvusvahelised ettevõtted usaldavad võlgade sissenõudmise üha enam sellisele ettevõttele, mis tegutseb mitmes riigis korraga, rääkis Lindorff Eesti ASi juht Kadrian Jaagund.

Intrum Justitia tegevuse koondamine Eestisse on õige samm, leiab Intrum Justitia ASist aasta hiljem võlgade sissenõudmisega alustanud Majanduskaitse Büroo asutanud Lauri Vitsut. “Oluliseks teguriks ei ole mitte käive, vaid realiseeritud ehk sissenõutud ja rahuldatud nõuete hulk,” kirjeldas Vitsut võlanõudjate äri eripära.

 

Mis on mis

Instrum Justia AS

Läti ja Leedu Intrumi harudes töötab kokku 30 inimest, üksuste kogukäive on ca 4 miljonit Rootsi krooni aastas.2011. aasta tegevuskahjum ulatub prognooside kohaselt 5 miljoni Rootsi kroonini.

Hetkel kuum