14. märts 2012 kell 10:52

Suurbritannia plaanib 100-aastaseid võlakirju

Suurbritannia kaalub taaselustada nn „igaveste võlakirjade“ traditsiooni, et võimaldada valitsusel laenata võimalikult pika aja jooksul rekordiliselt madalate intressimääradega.

Briti rahandusminister George Osborne tahab teatada plaanist väljastada valitsuse võlakirju kuni 100 aastase tähtajaga ning võlakirju ilma fikseeritud tähtajaga, vahendab Bloomberg.

Suurbritannia 10-aastaste võlakirjade laenukulud langesid selle aasta algul rekordiliselt madalale, kui investorid otsisid turvalist sadamat euroala võlakriisile.

Rahandusministeerium on alustanud juba ka mitteformaalseid kõnelusi võlakirjaturgude esindajatega. Societe Generale SA on arvamusel, et Suurbritannia peaks väljastama vähemalt 200 miljardi naela eest 100-aastaseid võlakirju, et madalatest intressimääradest kasu saada.

„Intressimäärad on madalad ja see teeb pikaajalised võlakirjad huvitavaks,“ ütles Bloombergile Julian Wiseman Societe Generalest. „Suurbritannia Võlakirjade Haldamise Ametile võib olla probleemiks leida täna 200 miljardit naela. Kuid sajand hiljem, pärast 100 aastat inflatsiooni ja majanduskasvu, ei tohiks see raske olla.“

Autor: Katri Soe-Surén

Hetkel kuum