Piret Reiljan • 31. märts 2012 kell 6:16

Maanteeameti juhid plaanisid kevadeks kirevaid lähetusi

Maanteeameti juhtide lähetustest torkavad silma kevadeks ette planeeritud eksootilised tööreisid.

Ameti pressiesindaja sõnul on eesolevad reisid läbivaatamisel ja mõned juba tühistatudki. Ära jäävad asedirektorite Andri Tõnsteini ja Rein Eineri aprilliks planeeritud lähetus Soome ja nõuniku kohusetäitja Villu Vane märtsi lõpus toimuma pidanud lähetus Hollandisse Amsterdami. Alates aprillikuust on planeeritud aga veel mitmeid kaugemaid reise, mille toimumine pole pärast skandaali enam kindel.

Kaks asedirektorit Rein Einer ja Margus Suik viibivad plaani järgi maikuus konverentsil Mani saarel, peadirektor Tamur Tsäkko koos asedirektorite Märt Puusti ja Andri Tõnsteiniga kavandas juunikuuks 6-päevast lähetust konverentsile Islandile. Maanteeameti nõuniku kohusetäitja Villu Vane põrutab lähetuste kava järgi aprilli lõpus nädalaks Gruusiasse, külla sealsesse maanteeametisse, asedirektori kohusetäitja Juhan Kaarpalu aga nädalaks Kreekasse Ateenasse konverentsile.

Varasematest pikematest ja kaugematest välislähetustest võib välja tuua Tamur Tsäkko 2010. aasta 9-päevase konverentsikülastuse Kanadas (Tsäkkoga oli Kanadas kaasas ka toonane asedirektor Koit Tsefels) ja asedirektor Märt Puusti eelmise aasta 10-päevase konverentsikülastuse Mehhikos.

Maanteeametnike lähetusi iseloomustab samade ürituste väisamine mitmekesi. Kambakesi nõupidamistel käimise ilmekaks näiteks võib tuua 2010. aasta augustis Leedu kuurortlinnas Nidas toimunud 3-päevase lähetuse, kus osalesid asedirektorid Märt Puust, Andri Tõnstein, Rein Einer, Margus Suik, asedirektori kohusetäitja Juhan Kaarpalu ja nõuniku kohusetäitja Villu Vane. Lähetuse põhjuseks toodi Balti Teedeliidu juhtide nõukogu korraline nõupidamine. Mitmekesi on juhtkonnast käidud tervel hulgal nõupidamistel ja konverentsidel.

Meenutades Äripäeva paljastatud maanteeameti juhtkonna lustireise Genfi ja Rootsi suusakuurordisse Ares, saab viimaste aastate lähetuste ülevaatest taas kinnitust, et sellised üritused on toimunud regulaarselt. 8-päevase lähetuse Genfi ÜRO foorumile leiab Tsäkko puhul nii 2010., 2011. kui ka 2012. aasta lähetuste nimistust, Suiki ja Tõnsteini puhul 2011. ja 2012. aasta nimistust. Ka Rootsi suusakeskuses Ares ei peetud tänavu seminari esimest korda, möödunud aastal viibiti samas kohas viis päeva „koostööseminaril Rootsi Transpordiametiga“.

Maanteeameti nüüdseks ametist vabastatud peadirektor Tamur Tsäkko viibis 2010. aastal välislähetuses 17 korda, kokku üle kahe kuu ehk 74 päeva. Eelmisel aastal toimus Tsäkkol lähetusi pisut vähem – 13 korda ja kokku 48 päeva.

Äripäev küsis maanteeametist välja peadirektori ja tema asetäitjate välislähetused 2010. aastast praeguseni.

Hetkel kuum