10 aprill 2012

Keskpankurite käsutuses üle saja ametikrediitkaardi

Eesti Panga ja finantsinspektsiooni töötajate käsutuses on praegu kokku 132 ametikrediitkaarti.

2009. aastal kirjutas Äripäev, et keskpanga ja finantsinspektsiooni keskmiselt 295 töötajast oli ametikrediitkaart igal teisel ehk kokku 146 inimesel. Võrdluseks, ligikaudu sama suure töötajate arvuga rahandusministeerium oli oma ametnikele väljastanud neli krediitkaarti. Äripäev avalikustas toona esmakordselt keskpankurite käsutuses olevate krediitkaartide väljavõtted. Kuigi mõni keskpanga töötaja loobus oma ametikrediitkaardist, pole kaartide hulk aastatega eriti muutunud.

“On kaks eeldust krediitkaar-di andmiseks töötajale. Esiteks peab olema selleks põhjendatud vajadus ehk töötajal peab olema tööga seotud välislähetusi, ja teiseks peab töötaja ise avaldama soovi kaardi saamiseks,” selgitas krediitkaartide jagamise põhimõtteid keskpanga pressiesindaja.

Ametipangakaarte kasutatakse tema sõnul tööülesannete täitmisel, peamiselt ELi ja euroala liikmelisusest tulenevate, aga ka muude välislähetustega seotud kulude katmisel, nagu majutus ja kohapealne transport.

Delfi kirjutas eile, et Eesti Panga juhid on paaril viimasel aastal viibinud ohtralt välislähetustes ja seda eriti euroga liitumisele eelnenud 2010. aastal. Keskpanga juhtide krediitkaartide väljavõtetest selgus, et makseid tehti peamiselt hotellides ja restoranides.

Hetkel kuum