Romet Kreek • 10. mai 2012 kell 8:06

Danske Bank tuleb Iiri laenudest välja

Danske Banki esimese kvartali puhaskasum kasvas aastaga kümme protsenti, kuna Taani suurim pank sai kõrgemat tulu laenamisest ning langetas kulusid. Ühtlasi taandab pank oma Iiri kinnisvaralaenude portfelli, et võidelda laenukahjumitega, vahendab Bloomberg.

Puhaskasum kasvas 709 mln Taani kroonilt 783 miljonile võrreldes analüütikute oodatud 707 mln kroonise kasumiprognoosiga.

Pank teatas, et tuleb täielikult välja oma Iiri äri- ja investeerimiskinnisvara portfellist, mille väärtus on 35 miljardit Taani krooni.

„Pank ootab, et selle aasta kasum jääb madalaks seoses majanduskliimaga ning väljavaade sisaldab olulist ebakindlust,“ teatas pank.

Danske Bank kavatseb viia kulude kärpimise plaani lõpule tänavu, kuigi esialgne plaan nägi ette 2013. aastaks kulude kärpimist kümne protsendi ehk kahe miljardi krooni võrra.

Pangal on raskusi konkurentsivõime säilitamisega, kuna ta pidi tegelema kinnisvaramulli lõhkemisega ja Taanis kohaliku panganduskriisiga ning Iirimaa ärikinnisvarakrahhiga.

Danske Banki puhasintressitulu ehk vahe millega pank laenab raha välja ning võtab hoiuseid, kasvas 11 protsenti, 6,2 miljardile Taani kroonile.

Hetkel kuum