Virge Haavasalu • 10. mai 2012 kell 8:47

Maanteeameti juhiks kolm kandidaati

Maanteeameti juhi leidmiseks välja kuulutatud konkursil pääses teise vooru kolm kandidaati. Kokku kandideeris positsioonile 13 inimest.

"Teises voorus viiakse läbi psühhomeetrilised testid, valikuülesanded finants- ja õigusvaldkonnas ning eelintervjuud ministeeriumis," kirjutas riigikantselei tugitegevuste ja kommunikatsiooni juht Kristiina Tiimus e-kirjas. "Viimasesse vooru pääsemise otsustab komisjon plaanide kohaselt juuni alguses."

Tiimuse sõnul toimus kolme kandidaadi väljavalimine esitatud dokumentide ja esseede alusel, millega komisjon tutvus, ja nende põhjal otsustatigi edasi minna kolme kandidaadiga. Üldse laekus konkursile 13 avaldust, kelle hulgas oli ka naisi, kinnitas Tiimus.

Pärast teist vooru juuni alguses järgneb kolmas ehk viimane voor, kus toimub fookusintervjuu ning komisjonivestlus. "Sinna pääsevad need, kes teise vooru edukalt läbivad. Võib juhtuda, et kõik pääsevad, võib juhtuda, et  keegi ei pääse," selgitas Tiimus. "Kui kõik läheb hästi, teeb komisjon oma valiku juuni keskpaigas."

Täpselt kuu aega tagasi, 9. aprillil asus maanteeameti peadirektori kohuseid täitma Erkki Raasuke, kes jääb sellele ametikohale kuni uue juhi leidmiseni avaliku konkursi korras.

Maanteeameti eelmine peadirektor Tamur Tsäkko lahkus ametist 8. aprillil. Tsäkko esitas lahkumisavalduse pärast seda, kui Äripäev oli paljastanud ameti tippjuhtide riigi rahaga korraldatud suusareisid. 

Hetkel kuum