Indrek Kald • 7. juuni 2012 kell 14:42

Savisaar annab Tallinna TV-le pool miljonit juurde

Tallinna linnavalitsus suurendab täna volikokku kinnitamiseks saadetud lisaeelarvest Tallinna TV rahastamist poole miljoni euro võrra.

Tallinna volikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimehe Jaak Juske sõnul näitab see keskerakondliku linnavalitsuse tegelikke eelistusi. Positiivne lisaeelarve on hea märk, kuid pealinnas on täna telejaamast kümneid olulisemaid kohti, kuhu vaba raha suunata, märkis ta.

"Lagunevad lasteaiad ja tänavad, pimendatud linn ja puudujääk sotsiaaltoetuste real," loetles Juske kõige pakilisemaid murekohti.

Linnatelevisioon on tema sõnul saanud selleks aastaks 2,4 miljonit eurot. "Samas on Tallinna TV vaatajanumbrid kõikunud vaid hädise 0,2-0,4 protsendi vahel. Propagandakanali kulude järjekordse suurendamise asemel tuleb see tallinlaste raha tehtav ebaõnnestunud eksperiment lõpetada," lisas Juske.

Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Õnne Pillaku hinnangul on jätkuvalt linna juhtimise peamiseks murekohaks vastuolu linlaste ootuste ja linna poolt tehtavate kulutuste vahel. "Kuigi linnavalitsusele võib tunduda, et inimeste täielikust õnnest on puudu Tallinna Televisioonile lisaks 500 000 euro andmine, siis tegelikult see nii ei ole. On ebaõiglane, et Tallinna Televisioonile eraldatakse sama palju raha kui 131 lasteaiale kokku," ütles ta.

Lõviosa Tallinna lisaeelarve rahast tuleks tema sõnul anda lasteaedadele ja teede remondiks. "Viimaste aastate linnavalitsuse eelarveotsustega on kõige enam liiga tehtud Tallinna lasteaedadele, samuti on unarusse jäetud pealinna auklikud sõidu- ja kõnniteed. Nüüd, kui tänu riigi korras majandusele on linnale laekunud lisavahendeid, tuleks need suunata valdkondadesse, kus vajadus on kõige suurem," arvas Pillak.

"Inimestega rääkides on peamised teemad ikka lasteaedade olukord ja katkised teed. Mistõttu tuleks linnavalitsusel suunata enamus eelarvesse planeeritavad lisavahendid just nende probleemide lahendamiseks," lausus Pillak, lisades, et Tallinna linna eelarvepoliitikat on raske mõista.

IRLi fraktsiooni esimehe Toivo Jürgensoni sõnul on linnavalitsuse ettepanek eraldada 500 000 eurot Tallinna Televisioonile tänases olukorras põhjendamata, samal ajal kui teed ja tänavad saavad 198 000 eurot ehk kaks ja pool korda vähem.

"Härra linnapea vastas eelmise aasta lõpus pressikonverentsil, et ainus valdkond, mida 2012. aasta linnaeelarves ei suurendata, on linna meedia ja Tallinna Televisiooni kulud. Täna saame öelda, et linnapea ei vastuta oma sõnade eest," märkis ta.

TTV eelarve on Jürgensoni sõnul nüüd ligi kolm miljonit eurot, mida on 400 000 euro võrra rohkem, kui Tallinna koolide ja lasteaedade investeeringud 2012. aastal kokku.

"Linnavalitsuse selle aasta eelarve prioriteetideks pidid olema koolieelsed lasteasutused ning teede ja tänavate rekonstrueerimine. Tegelik olukord on see, et teedele eraldatud summad on järsult vähenenud võrreldes eelmiste aastatega. Varsti on käes jaanipäev, aga teed on ikka auklikud ja märgistamata," sõnas Jürgenson.

"Samal ajal aga anname raha juurde munitsipaaltelevisioonile, mida keegi ei vaata. Maikuus 2012 on TNS Emori uuringu järgi Tallinna TV vaadatavus 19 telekanali hulgas viimasel kohal. Kahjuks lähevad linnavalitsuse jutt ja teod lahku," lisas IRLi fraktsiooni esimees.

Tallinna lisaeelarve esimene ja teine lugemine on linnavolikogu 14. juuni istungi päevakorras.

Hetkel kuum