26. september 2012 kell 7:19

Toomas Tool tõrjub Luitsalut ja Tomingast?

Arco Vara üks suuromanikest Toomas Tool on viimase kuu ajaga teinud suurel hulgal kummalisi müügitehinguid, mis viitavad soovile vabaneda ettevõtte eesotsas figureerivast kahest omanikust – Richard Tomingasest ja Hillar-Peeter Luitsalust.

 Esmapilgul on tegu kummastava ja arusaamatu situatsiooniga, kus loogikat välja ei paista. Kui augusti alguses optimismist sütitatuna aktsia raketina üles lendas, ligi nelja euro juurde, siis sealt edasi on see kolinal alla tulnud, kaotades ligi pool enda väärtusest. Tekib küsimus miks, sest ettevõttes endas pole midagi pealtnäha halvemuse poole liikunud.

Aktsia suure languse taga seisavad aga firma nõukogu liikmed, kes insaider-tehingutega on püstitanud Tallinna börsi rekordi. Tehinguid on koguni nii palju tehtud, et need ei mahuks isegi leheveergudele trükkimiseks ära. Kokkuvõtvalt võib öelda, et 22. augustist, kui Tool tegi läbi talle kuuluva Baltplast OÜ esimese tehingu, kuni 20. septembrini tegid Arco seitsmest nõukogu liikmest viis ühtekokku 458 tehingut! Võrdluseks olgu toodud, et eelmine aasta tehti Arcoga 18 insaider-tehingut ning 2010 vaid 6.

Mis võib Tooli aktsiamüügi taga olla ning kuidas ta plaanib Tomingasest ning Luitsalust lahti saada, loe tänase Äripäeva Investori rubriigist.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum