Kadri Jakobson • 28. september 2012 kell 7:38

Firma andis nukuteatrile tasuta ruumid

Nukuteater tegutseb kaks hooaega remondi tõttu eri pindadel, neile andis tasuta ruumid ka Ülemiste Citys asuva Viktoria keskuse rentnik OÜ Caterer.

Ülemiste Citys Keevise tänaval asuva Viktoria keskuse kinnistu omanik on AS Ekast. Ettevõtte üks omanik, Mainori juhatuse liige Ants Pilving ütles, et nemad on andnud maja omakorda rendile toitlustusfirmale Caterer OÜ.

Pilvingu sõnul anti nukuteatrile ruumid tasuta kasutada eelkõige asukoha sissetöötamist silmas pidades. "Kui avada seal mingisugune keskus, siis seda müüa on suhteliselt keeruline, sest hoone ei asu kesklinnas. Kui suur hulk inimesi seal hakkab käima, siis nad teadvustavad, et selline koht on olemas. Teiselt poolt annab see kasu meie üldkontseptsioonile ja näitab, et piirkond pole ainult büroopindade arendus, vaid seal toimub ka muud. See toob piirkonda rahvast ning on meie jaoks oluline müügiargument," selgitas Pilving. 

Tema sõnul on maja nüüd valmis ning võimalik, et nukuteatri huvi jääb sinna pikemaks, kui vaid kaks hooaega.

Toitlustusfirma Caterer üks omanik, aastaid cateringi valdkonnas tegutsenud Kert Kivistik ütles, et nende firma opereerib hetkel Viktoria keskuses. Nukuteatriga on neil paariaastane kokkulepe.

"Meie suur hirm oli, et me ei saa restoranikompleksi väljaspool lõunaaega käima. Läks ju Imre Kose Mercadogi sealkandis pankrotti. Võtsime veidi kavalama positsiooni ja tegime sellest hoonest mitte pelgalt restorani ja peoruumid, vaid ka kultuuriasutuse. Sealt käib läbi teatripublik, kes toob ka restorani kliente ja n-ö kontakte – levitab informatsiooni ka teiste lastevanemate seas," selgitas Kivistik.

Ta ütles, et hoone koosneb kolmest ca tuhanderuutmeetrisest sektsioonist: restoran, peokeskus ja tootmistsehh, mis oli tühi ja kuhu teater oma kuluga ehitas ajutise lava, poodiumid ja muu tarviliku.

"Nõu ja jõuga oleme abiks olnud, kuid päris võtmed-kätte-lahendust pole me pakkunud," naeris Kivistik.

Ta lisas, et Caterer on cateringi-turul kaheksa aastat tegutsenud ning Viktoria keskus võeti rendile just seetõttu, et kutsuda kliendid hoopis enda juurde.

"Ka teatripublik on meie kui toitlustajate jaoks publik, kes ostab puhvetis asju, käib üritustel, jne. Meie huvi on teenida toidu ja söögi, mitte ruumide rendiga," ütles Kivistik.

7. oktoobril esietendub Viktoria keskuses nukuteatri rokkmuusikal "Kevadine ärkamine".

Hetkel kuum