Rainer Saad • 12. oktoober 2012 kell 8:11

Evercore Partners: eurotsooni võlakriisis on alles vaheaeg

Nõrgenev maailmamajandus ei pruugi olla näinud Euroopa võlakriisi halvimat külge ning kriisi lahendamiseks võib kuluda vähemalt kaks aastat, ütles investeerimispanganduse nõustamisettevõtte Evercore Partnersi asutaja ja juht Roger Altman.

"Kardan, et meil on eurotsooni võlakriisis alles vaheaeg," ütles Altman CNBC-le, lisades, et kontinendi majandusmuresid suurendab maailmamajanduse hämarduv väljavaade.

"Võib-olla on eurotsooni võlakriisi halvim pool möödas turgude vaatekohalt, aga kui vaadata suuremat pilti, siis kulub kriisi lahendamiseks vähemalt paar aastat," ütles ta.

Atlman tervitab Euroopa Keskpanga plaani hakata ostma raskustes olevate eurotsooni riikide võlakirju, kuid lisas, et Hispaania peab haarama initsiatiivi nõustumaks abipaketiga.

"EKP otsus sekkuda järelturul on väga tõsine suur lubadus ning sõltub Hispaaniast kas nad selle poole ka pöörduvad," ütles ta.

Altmani arvates on nii Euroopa Keskpank kui ka USA Föderaalreserv valinud enda praeguses monetaarpoliitikas õige tee. Eriti tunnustab ta Föderaalreservi suurt võlakirjade ostmise programmi elavdamaks USA majandust.

"Föderaalreservi tegutsemine alates 2008. aastast kuni praeguse ajani on olnud heroiline ning neist saab õpikunäide selles, kuidas vastata finantssüsteemi kokkuvarisemisele," märkis Altman.

Hetkel kuum