Väinu Rozental • 15. oktoober 2012 kell 14:45

Ligi: stabiilsusfondid ei ole reformide aseaine

Rahandusminister Jürgen Ligi osales täna Aasia ja Euroopa rahandusministrite kohtumisel Bangkokis, kus arutluse all olid maailmamajanduse arengusuunad, sealhulgas ELi ja euroala meetmed võlakriisist väljumiseks ning jätkusuutliku majanduskasvu taastamiseks.

Aasia majanduse olukord on Euroopast küll erinev, kuid mõlemal poolel on võimalik kogemustest õppida, näiteks finantssüsteemi reformimisel ja regionaalsete stabiilsusmehhanismide küsimuses, edastas rahandusministeerium.

Rahandusminister Jürgen Ligi rõhutas oma sõnavõtus, et Euroopa stabiilsusfondide loomine ei ole reformide aseaine. „See on vaid kinnitus vajadusele pidevalt tähelepanu pöörata konkurentsivõime ja jätkusuutliku kasvu tagamisele, mis esmajärjekorras nõuavad korras riigirahandust,“ ütles Ligi. „Eesti kogemus näitab, et õigeaegsete säästumeetmetega taastatud usaldus aitab majanduse kiirelt tagasi kasvurajale, samas kui reformidega venitamine paisutab ebamõistlikke kulutusi.“

Aasia ja Euroopa kohtumise (Asia-Europe Meeting, ASEM) kohtumise eel osales rahandusminister koos Eesti Panga delegatsiooniga Tokyos toimunud Maailmapanga ja Rahvusvahelise Valuutafondi aastakoosolekutel. Sealsetel kohtumistel tunnustati Eesti majanduse suhteliselt head olukorda ja kiiret kriisist taastumist.

 

Hetkel kuum