Raivo Sormunen • 17. oktoober 2012 kell 6:42

TeliaSonera koondab

Eesti Telekomi suuromanik TeliaSonera teatas ühes kolmanda kvartali majandustulemuste avaldamisega hoiuplaanist, mis toob 2000 töötaja koondamise.

Skandinaavia telekomioperaator loodab tööjõu 7 protsendise vähendamise kahe aasta jooksul kokku hoida kaks miljardit Rootsi krooni (232 mln eurot).

Kvartaliaruandes pole täpselt välja toodud, millistes riikides paiknevaid telekomiüksusi koondamine puudutab. Kui igast riigist koondatakse protsentuaalselt ühtlaselt, võib ka Eestis TeliaSonera töötajaskond umbes kolmesaja inimese võrra väheneda (2011. aasta lõpus töötas Elion Ettevõtetes 1569 töötajat ja EMT-s keskmiselt 473 töötajat).

TeliaSonera kolmanda kvartali EBITDA (kulumieelne ärikasum) ulatus 9,26 mld Rootsi kroonini, mida on 6,3% vähem kui aasta eest. Uudisteagentuuri Bloomberg andmeil ootasid analüütikud keskmiselt 9,42 mld Rootsi krooni suurust kasuminumbrit.

Müük ulatus viimases kvartalis 25,8 mld Rootsi kroonini (analüütikute keskmine ootus 26,2 mld Rootsi krooni), jäädes 3,2% alla möödunud aasta tulemusele.

Puhaskasum oli protsendi võrra nõrgem kui aasta eest ning oli 4,8 mld Rootsi krooni (1,11 Rootsi krooni aktsia kohta).

Mobiilsideüksuse müük langes tervikuna Eestis 11,4% (kohalikus valuutas -3,9%), ulatudes 387 mln Rootsi kroonini. Kasum vajus Eestis 28% (113 mln Rootsi kroonini).

Lairibaüksuse ja fikskõnede müük jäi Eestis 15,3% madalamaks kui aasta eest (kohalikus valuutas -8,1%) ning oli perioodi jooksul 439 mln Rootsi krooni. Kasum kahanes mõnevõrra vähem (-11,4%), olles 124 mln Rootsi krooni.

TeliaSonera märgib, et Baltimaades kasvavad küll mobiilse andmeside ja seadmete müügitulud, kuid see ei kompenseeri kõneminuti hinnalangust ning kukkunud sidumistasusid.

Fikskõnede müügilanguse taga on peamiselt teistesse võrkudesse helistamisega saadava tulu vähenemine. Samas märgitakse, et tegemist on madala marginaaliga äriga.

Hetkel kuum