23. oktoober 2012 kell 21:00

Bellus Furniture sulgeb Kose tehase

Bellus Furniture OÜ korraldab tootmise ümber ning sulgeb Kosel asuva tehase, tööta jääb 60 töötajat.

Pehmet mööblit tootvale firmale tähendab see iga seitsmenda töötaja koondamist. Belluse omanik Rolf Relander põhjendab otsust tõigaga, et tootmisvõimsused ületavad tegelikke vajadusi ja seetõttu tehti otsus sulgeda Kose tehas.

“Kosel toimub kollektiivne koondamine ja tehas suletakse eeldatavasti detsembri jooksul,” sõnas Relander. Bellusel on üle Eesti neli tehast, milles töötab kokku 420 inimest. Koondamisotsus puudutab 60 töötajat.

Kose tehas on Belluse väikseim tootmisüksus ning ainuke, mis asub rendipinnal.

Kose tehases on Relanderi sõnul toodetud peamiselt voodeid, mille tootmise võtavad üle Haljala ja Räpina tehas. Kui teistes üksustes vabaneb töökohti, pakutakse neid eelisjärjekorras Kose töötajatele.

“Lähiajal rohkem ümberkorraldusi ei tule. Keskendume müügivõrgu suurendamisele uutel turgudel, näiteks Venemaal ja Saksamaal,” märkis Relander.

Veskimägi: see on üsna tõsine otsus. Mööblifirma ASi Standard juhatuse esimees Enn Veskimägi peab Kose tehase sulgemsise põhjuseks Soome ja Rootsi turu langust. “Niisugust otsust niisama ei tehta. See on tõsine otsus. See tähendab, et mingi turg on kokku tõmmanud,” märkis ta. “Kuna nad olid tõenäoliselt siiski põhiliselt Soome-Rootsi turul, siis ma arvan, et sealne turu langus on neid puudutanud. Nad kasvasid väga kiirelt, buumi ajal oli nõudlus väga suur,” märkis Veskimägi.

“Kui ma loen igasugu majanduskommentaare ja -prognoose, mis puudutavad Soomet ja Rootsit, siis nad on kogu aeg oma majandusprognoosi kahandanud,” sõnas Veskimägi.

“Mina tean ettevõtteid, kellel on probleeme tööliste värbamisega,” kommenteeris TNC-Components OÜ tehase direktor Marko Melter. “Meil kindlasti ei ole plaani koondada. Väikesed tagasilangused turul tulevad, aga mitte tuntavad,” märkis ta. Ka TNC-Components on sama probleemi ees – tootmisvõimsused ületavad vajadusi. Mel­ter sõnas, et otsitakse uusi tooteid ja turge.

 Mis on mis

Bellus Furnitur

1997. aastal loodud pehmemööblifirma, mis kuulub vendadele Rolf ja Rikard Mikael Relanderile.Müügitulu oli eelmisel aastal 27 mln eurot, mis on ligi 700 000 eurot rohkem kui 2010. aastal.puhaskasumiks kujunes 2011. aastal 1,5 mln eurot, mida on 56 protsenti vähem kui 2010. aastal.

Hetkel kuum