Kristi Malmberg • 29. oktoober 2012 kell 11:54

Kuidas orkaan Sandy mõjutab USA valimisi ja majandust?

Megaorkaan Sandy saabumine just nüüd on halb lähenevatele presidendivalimistele ja automüügile, kuid hea jaekaubandusele, kirjutab Forbes.

Halb on orkaan valimistele, kuna presidendikandidaadid Mitt Romney ja Barack Obama on sunnitud üritusi tühistama. Samuti on ajalehtede peatähelepanu praegu pööratud orkaanile.

Ka pole põhjust rõõmustamiseks automüüjatel. Traditsiooniliselt on oktoober kuu, mil autotootjad tulevad välja uute mudelitega, kuid ilmselgelt on müük praeguseks kokku kuivanud, sest automüüjad tegelevad pigem autode evakueerimisega.

See-eest on pidu jaekaubanduse tänavas. Alanud jõulumüügid ei pruugi ju olla hetkel kõige populaarsemad, küll aga ostetakse varuks süüa, sooje riideid ja küünlaid. Oma osa ostuhullusest saavad nii toidukauplused kui kodukaupade müüjad.

Lennufirmad on sunnitud tühistama juba tuhandeid lende vähemalt kolmapäevani, mis aga tähendab kaost USA lennuliikluses vähemalt nädala jagu. Samas on USA lennunduses periood septembris tähistatava Labor Day ja 22. novembril peetava Tänupüha vahel aasta üks vaiksemaid, mistõttu on orkaani rünnakut sel ajal palju lihtsam üle elada kui näiteks jõulude ajal.

Hetkel kuum