Raivo Sormunen • 30. oktoober 2012 • 2 min
Jaga lugu:

Olympicul rohkem kulda kui Eesti riigil

Olympic EG-l on poolesaja kilogrammi rohkem kulda kui aasta alguses.

Eile tõid mitmed Olympic EG analüütikud kommentaarides välja, et ei oodanud kasiinofirmalt nii head kolmanda kvartali tulemust (0,048 eurot aktsia kohta), kuna ei arvestanud sisse kulla ümberhindlusega tekkinud finantstulusid.

Olympic EG on toonud oma selle aasta vahearuannetes välja, et kasiinofirma müüs esimeses kvartalis 2,70 miljoni euro eest, kuid ostis teises kvartalis 5,18 miljoni euro eest finantsinvesteeringuid. Kolmandas kvartalis pole finantsinvesteeringuid müüdud ehk ostetud.

Tõenäoliselt on finantsinvesteeringutena kajastanud Olympic vaid kulda.

Kasiinofirma juhatuse esimees Madis Jääger tunnistab, et esimeses kvartalis nad müüsid osa kullapositsioonist, teises kvartalis suurendasid taas kullainvesteeringuid ning kolmandas ei teinud ühtegi tehingut.

Samas jättis Jääger täpsustamata, palju hetkel Olympicul kulda on.

Teades, et 2011. aasta lõpu seisuga oli kasiinofirmal kontol 7,991 miljoni euro eest kullaosakuid (võrdne umbes 213 kilogrammi kullaga), võib oletada, et ettevõte müüs esimeses kvartalis umbes 75 kilogrammi kulda ning ostis teises kvartalis 130 kilogrammi kulda juurde.

30. septembri lõpu seisuga võis Olympicul seega olla kullaosakuid umbes 11,5 miljoni euro eest, mis on koguseliselt võrdne ligi 270 kilogrammiga.

Kui jälgida särava metalli hinda eurodes, siis septembri viimasel tööpäeval (28. septembrist) registreeriti ka kulla praegune tipptase 1378,15 eurot/untsi kohta.

Hetkel maksab kulla unts 1324 eurot (1713 dollarit).

Raha ja vabu vahendeid oli Olympicul septembri lõpus kontol 47,7 miljonit eurot, kuid praeguseks on ettevõte sellest maksnud tagasi ennetähtaegselt laenu (3,9 miljonit eurot) ning maksis eile investoritele aktsiakapitali vähendamise tulemusena välja 15,1 miljonit eurot.

Olympic EG aktsia maksis kell 11 Tallinna börsil 1,59 eurot ehk 1,9% eilsest sulgemishinnast enam.  

Olympicust peaks olema endiselt kulda enam Tavidil, kel oli 2011. aasta aruande kohaselt investeerimiskullas 13,9 miljonit eurot, mis oli toona võrdne umbes 370 kilogrammi kullaga. Lisaks oli Tavidil varudes ka 2,7 miljoni euro eest ehtekulda.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt