Alyona Stadnik • 15. november 2012 kell 3:17

Pohlaku kolme firma varad arestitud 

Eesti Jalgpalli Liidu presidendi Aivar Pohlakuga seotud kolme ettevõtte varad on arestitud.

Kinnistusraamatust selgus, et Välja kasuks oli kohtutäitur Mati Kadak esitanud keelumärke kinnisasja käsutamise keelamiseks Sport&Net Grupp varale, mis asub Tallinnas Viru tänaval.

"Sport&Net kinnistud on arestitud. Firma on võlgu, täitedokument on firma vastu ja mina seda täidan," kommenteeris kohtutäitur Mati Kadak. Ta kinnitas, et rohkem nõudeid tal selle firma vastu ei ole.

"Mina ei taha sel teemal kommentaari anda," vastas Välja ise, kuid lisas siis, et temal ei olegi enam Pohlaku vastu pretensioone, sest võlaküsimus, sai just üleeile enam-vähem lahendatud. Milles küsimus täpsemalt oli, ta ei soovinud selgitada.

Peale Marko Välja ning Sport&Neti vahelise juhtumi on kinnistusraamatu andmetel arestitud ka kahe teise Aivar Pohlakuga seotud ettevõtete varad. Keelumärge on sisse kantud maksuameti kasuks. Tegemist on kahe Tallinnas asula tänaval hoonega FCF Lilleküla Jalgpallistaadion ASiga, millele kuulub A. Le Coqi jalgpallistaadion, ning Artnet Grupp OÜ varadega.

FCF Lilleküla Jalgpallistaadion ASile varadest on kahele kinnistule kantud keelumärge, üks nendest 2011. aasta kevadel ja teine selle aasta oktoobris. Artnet Grupi varadest on 2010. aastal arestitud viis Harju-, Hiiu- ja Saaremaal asuvat kinnistut.

Maksuamet antud keelumärgete seadmisi ei kommenteerinud. EMTA avalike suhete juht Ivi Papstel ütles, et nad ei saa konkreetsete isikute ja juhtumite kohta tulenevalt maksusaladuse kaitsest kommentaare anda.

AS FCF Lilleküla Jalgpallistaadioni nõukogu liige Andri Hõbemägi selgitas, et keelumärkeid, mis on seatud Tallinnas Asula tänava asuvatele kinnistute hoonestusõigustele, on tegu nende ettevõtte poolt selle aasta 1. oktoobril maksmata jäänud maamaksuvõlaga summas 13,855.25 eurot ja sellele lisandunud intressiga.

Aivar Pohlak ei vastanud eile mobiiltelefonile ega reageerinud ka Äripäeva SMSile.

Hea teada:

Äripäev kirjutas eelmisel aastal detsembris, et 2008. aastal tegi Sport&Net salapärase kinnisvarainvesteeringu 6 miljoni krooni eest, mis Eesti kinnistusregistris siis ei kajastunud. Nüüd avalikuks tulnud Torgu vallas Saaremaal asuva kinnistu investeering võib olla seesama tehing. Nimelt on kinnistusraamatus näha 2008. aastal tehtud kanne omandiõiguse üleandmise nõude tagamiseks Osaühing Sport&Net Grupp (registrikood 10547001) kasuks. Kinnistusraamatusse on Sport&Net selle omanikuna sisse kantud alles 13.01.12.

Hetkel kuum