22. november 2012 kell 21:00

Miks ma eelistan Apple’it Olympicule?

Kolmapäeval tegin enda investeerimisportfellis olulise muudatuse, müües maha kõik mulle kuuluvad Olympic EG aktsiad ja ostes asemele Apple’i väärtpabereid. Praeguses turusituatsioonis on Apple oluliselt atraktiivsem investeering võrreldes kodumaise kasiinofirmaga.

Jah, teisipäeval Kuku raadio saates “Äripäev eetris” rääkisin, et Olympic on üks minu lemmikaktsiaid Tallinna börsil ning on seda ka edaspidi. Firmal on rahahunnik, mis on praeguseks paisunud miljardi kroonini, nad maksid hiljuti kogu võla Swedbankile tagasi, muutudes võlavabaks ettevõtteks, firma laienes Itaaliasse ja aktsia on sel aastal tõusnud 60%.

See kõik on suurepärane ning ma tunnustan firma juhte, et võib-olla mitte kõige puhtama mainega alal tegutsedes on suudetud ettevõte mainet ja tulemusi hoida väga kõrgel tasemel. Sellegi poolest pole aktsiaturg alati ratsionalistlik ning lähtuda tuleb tihti mitte ettevõtetest, vaid  aktsiaturu olukorrast. Ja see olukord on praegu eelistamas Apple’it.

Nagu ma kirjutasin, siis Olympicu aktsia on tõusnud 60% sel aastal, saavutades 20 kuu tipu. Positiivsus firma ümber on enam kui selge ning siin tuleb meenutada Warren Buffetti vana ütlust: müü, kui teised on ahned, ja osta, kui teised on kartlikud. Praegusel juhul ei saaks see mõlema ettevõtte kohta enam paremini kehtida.

Hetkel kuum