Ave Lepik • 23. november 2012 kell 12:38

Aasta kodanik on Krista Aru

Aasta kodaniku valimise komisjon otsustas nimetada tänavuseks aasta kodanikuks pikaaegse muuseumijuhi ja kirjandusteadlase Krista Aru.

Kultuuriminister Rein Lang märkis, et Krista Aru on panustanud paljude kultuuri- ja teadusasutuste töösse ja juhtinud pikka aega Eesti Kirjandusmuuseumi ja seejärel Eesti Rahva Muuseumi. „Ta on teinud kõike seda erakordse pühendumusega, olles kõigis ettevõtmistes ühtaegu nõudlik nii iseenda kui teiste vastu,“ lausus kultuuriminister.

Krista Aru on töötanud Tartu Ülikoolis ajakirjandusajaloo õpetaja ja lektorina, aastatel 1995 kuni 2005 oli ta Eesti Kirjandusmuuseumi direktor ning aastatel 2006 kuni 2012 juhtis Eesti Rahva Muuseumi. Lisaks on ta Muinsuskaitse Nõukogu, Kultuuriväärtuste digitaalse säilitamise nõukogu, Eesti Rahvusarhiivi teadusnõukogu, Kultuuriministeeriumi juures tegutseva Muuseuminõukogu ja teiste nõukogude liige.

Krista Aru on pälvinud ka Valgetähe III klassi ordeni aastal 2000 ning Eesti Kirjanduse Sihtkapitali aastapreemia 2005. aastal.

Kultuuriminister andis täna Adamson-Ericu Muuseumis Krista Arule üle Tiiu Kirsipuu skulptuuri ja rahalise preemia.

Aasta kodaniku tiitlile esitati tänavu 20 kandidaati.

Hetkel kuum