6. detsember 2012 kell 21:00

City Service alustas Poola turu vallutamist

Leedu City Service ostab 100 protsenti Poola ettevõttest Zespól Zarzadców Nieruchomosci WAM (ZNN), teatas ettevõte börsile. City Service’i ja ZNNi töötajad jõudsid sotsiaalpaketis kokkuleppele. Lepingu sõlmimine oli eeltingimus, mille Poola rahandusministeerium seadis ettevõtte erastamisele.

Väike osa suurest turust. “Poola turule sisenemine on City Service’i ajaloos tähtsaim samm alates 2006. aastast, kui me alustasime tegevust Peterburis,” ütles City Service’i peadirektor Žilvinas Lapinskas. “ZZN on Poola suurim korteriühistutele haldusteenuseid pakkuv ettevõte, mille hallata on 8,5 miljonit ruutmeetrit. See moodustab vaid 3,4 protsenti Poola turust, mistõttu me peame seda ostu väga oluliseks platvormiks, millelt astuda suurele ja perspektiivikale turule. Plaanime Poolas pakkuda teenuseid mitte ainult korteriühistutele, vaid ka äri- ja tööstushoonetele ning avaliku sektori objektidele.”

ZNNil on 22 kontorit Poola suuremates linnades. Teenuseid pakutakse umbes 4000 korteriühistule. Kokku on Poolas umbes 146 000 korteriühistut 250 miljoni ruutmeetrise pinnaga. Lisaks on Poolas 3700 korterikooperatiivi 150 miljoni ruutmeetrise pinnaga.

ZZN pakub korteriühistutele ehitusteenust, tehnilist järelevalvet, koristus- ja teisi kommunaalteenuseid, kuid varustab ka mõnda hoonet küttega.

Leedu pank peab laienemist heaks. “Tervitame ettevõtte strateegiat tungida uuele suurele Poola turule,” ütles Bank Finasta analüütik Tadas Povilauskas. “City Service maksab ZNNi eest päris kõrget hinda, kuid ta on korduvalt tõestanud, et suudab halvasti töötavaid ettevõtteid ümber korraldada ja kanda neile üle oma teadmisi, seega on varsti oodata paremaid finantstulemusi.”

“Siiski meenub turuosalistele ettevõtte komplitseeritud sisenemine Vene turule, mis teeb paljud investorid ettevaatlikuks,” jätkas ta. “Me peame seda aktsia hinnale positiivseks.”

City Service’i aktsia reageeris uudisele eile 5,2protsendise tõusuga, 1,82 eurole. Aktsiaga tehti 108 tehingut ja üle 73 000eurone käive.

Hetkel kuum