14. detsember 2012 kell 8:38

Fitch: Prantsusmaal pole eksimisruumi

Pingsalt oodatud ülevaates kinnitas Fitch Prantsusmaa AAA reitingut, kuid hoiatas, et 2014 saavutatav võla tipp on prantslastele viimane piir.

Hetkel on Fitch ainus agentuur kolmest suurest, kes on säilitanud eurotsooni suuruselt teise majanduse AAA reitingu, vahendab Reuters. Agentuur jättis väljavaate negatiivseks ja lisas, et valitseb veidi üle 50% tõenäosus võimalikuks reitingu alandamiseks.

Lisaks otsustas Fitch tõsta 2014. aasta võlaprognoosi 94%ni sisemajanduse koguproduktist varasema 92% asemel. See on suurem, kui ükskõik millisel kõrgeima järgu reitingut omaval riigil, välja arvatud Ühendriigid ja Suurbritannia.

"See on viimane piir võlahulgale, et Prantsusmaa saaks säilitada enda AAA staatuse ning võttes arvesse, et valitsussektori võlg on alates 2014. aastast kindlalt ja jätkusuutlikult vähenemas," teatas Fitch.

Prantsusmaa rahandusminister Pierre Moscovici nimetas Fitchi reitingut julgustuseks ja motiveerivaks teguriks, mis näitab, et valitsus on võla alandamise sihtmärke järgides õigel teel.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum