Marta Jaakson • 31. jaanuar 2013 kell 15:06

Parts: Eesti Posti müük ei ole teemaks olnud

Tänane Eesti Päevaleht vahendas Eesti Posti nõukogu esimehe Meelis Atoneni sõnu, et ettevõte on müügiks valmis. Väljaanne hindab firma väärtust 25 miljonile eurole.

Eesti Posti juhatuse esimees Aavo Kärmas ja majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts pole aga müügijutust midagi kuulnud.

Kärmas lisas Äripäevale teemat kommenteerides, et  müügist ei ole isegi räägitud.

Samuti nentis minister Parts, et äriühingu müügist ei ole siiani juttu olnud. Küll aga on diskussiooni koht see, kas turul konkureeriva ettevõtte puhul on riik ikka kõige parem omanik. Parts nentis, et ettevõtte areng sõltub enim firma omanikest.

„Aga mingisugust plaani Eesti Posti müüa meil ei ole,” kinnitas Parts. Ta rõhutas, et avalikkus peaks mõistma seda, et kui Eesti Post niisugust asja plaanib, siis ei toimu see kaalutlemata. 

Ärinõustamisega tegelev BDA Consulting OÜ partner Harli Uljas nentis, et riik võiks proovida oma vara kõrgemalt hinnata. Ta selgitas, et kui hinnata, et ettevõte teenis tänavu 9 kuuga 2,05 miljonit eurot kasumit, siis sama kasumlikkusega võib terve aasta kasumiks oodata ca 2,6-2,7 miljonit eurot ning kui võtta ca 10 kordne hinna kasumi suhe, teeb see väärtuseks ca 25-30 miljonit eurot. Ta lisas, et arvestades, et tegemist on omal alal turuliidriga, millel on olemas ka Leedu ja Läti tegevused. "Ostja jaoks sisuliselt tegemist juveeliga - ühe ostuga on pääsetud kolmele turule," ütles Uljas. Ettevõtte omanikel on tema andmeil täna investeeritud firmasse ligi 26 miljonit eurot. Arvutuskäigust tulenevalt võib hinnata, et kiirmüügi korral on firma väärtus 50 miljoni euro juures või enamgi. Ta nentis aga, et põhjalikumaks hindamiseks tuleks vaadata ka numbreid põhjalikumalt.

 

Hetkel kuum