Raivo Sormunen • 27. veebruar 2013
Jaga lugu:

Päev börsil: eilsest möllust Euroopas tõmmatakse hinge 

Täna on Euroopa investorite tähelepanu pööratud küll taas Itaaliale, mis üritab müüa investoritele kokku kuue ja poole miljardi euro eest nelja ja kümne aasta pikkuse tähtajaga võlakirju. Samas on turgudel liikumine juba märksa rahulikum.

Eile müüs Itaalia kuue kuu pikkuseid võlakirju 8,75 miljardi euro eest 1,237% aastaintressiga (kuu aega tagasi oli sama pika kestvusega võlakirjade intressimäär 0,731%).

Kümne aasta pikkuste võlakirjade intressimäär hüppas eile 4,48%lt 4,89%ni.

Kuna ükski poliitiline jõud ei saanud Itaalia parlamendivalimistel selget enamust, on investorid olnud kaks päeva Euroopa pärast tõsiselt ärritunud.

Nii langes Euroopa ühisraha esmaspäeva õhtul saavutatud 1,3319 dollarini eile hommikuks koguni 1,3018 dollarini ehk 2,3%.

Euroopa aktsiaturge jälgiv Euro Stoxx 50 indeks vajus eile 3,1% ja Itaaliat jälgiv FTSE MIB indeks koguni 4,9%.

Täna on turud hakanud veidi rahunema.

Euro liikus kell 10:15 tasemel 1,3087 dollarit ning Euro Stoxx 50 ja FTSE MIB on alustanud päeva vastavalt 0,6% ja 1,0% plusspoolel.

Tabavalt võttis olukorra uudisteagentuur Bloomberg jaoks kokku Toronto valuutakauplemisfirma Oanda valuuta vanemanalüütik Alfonso Esparza, kelle sõnul pole tähtis kes päeva lõpuks Itaalia peaministriks saab. „Lihtsalt on teada, et kasinuse ja Euroopa vastane liikumine on pead tõstmas.“

Täna avaldab Euroopa Komisjoni eurotsooni sh. Eesti tarbija ja ärikliima indeksi.

Turgudel loodetakse, et eurotsooni tarbijate usaldusindeks tõuseb viimase seitsme kuu kõrgtasemeni.

Täna hommikul oma neljanda kvartali 73% kasumikasvust (6,5 miljoni euroni) teatanud Olympic EG on alustanud päeva 1,7% tõusuga, tasemel 1,82 eurot.

Börsipäeva esimeses pooles peaks 2012. aasta tulemustega välja tulema ka Harju Elekter. 

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum