Rainer Saad • 27. veebruar 2013 kell 8:07

Euroopa börsid pärast eilset langust rohelised

Pärast eilseid Itaalia valilmistulemusi on Euroopa börsid täna kauplemas kõrgemal, sest Föderaalreserv kaitses enda praegust varade ostmise programmi.

Föderaalreservi esimees Ben Bernanke kaitses eile panga varade ostmise programmi ning ütles, et ei lõpeta võlakirjade ostmise programmi varem, nagu kardeti, vahendas CNBC. 

Peale 4protsendilist kukkumist teisipäeval on täna esimesel kauplemistunnil Itaalia börsiindeks ligi 1% üleval. Hispaania börs kaupleb samuti 1% üleval. Londoni börs on pool protsenti plussis, Prantsusmaa börs 0,8% üleval. FTSEurofirst 300 on veerand protsenti üleval.

Itaalia valimistulemusi on vaadatud ka kui reaktsiooni Monti kärpekavade lõpetamiseks. Monti ise võitis valimistel ainult 10 protsenti häältest. Euroopa Komisjoni president Jose Manuel Barroso hoiatas Euroopa liidreid populismile mitte järele andma.

Täna emiteerib Itaalia 6,5 miljardi euro väärtuses 5- ja 10aastase tähtajaga võlakirju. Itaalia 10aastase võlakirja tootlus tõusis täna 4,92 protsendini. Esmaspäeval oli see 4,45 protsenti. 

Hetkel kuum