4. märts 2013 kell 14:15

Agu Uudelepp: rääkimine tobe, mõtlemine kuld

Kuraditosina aasta eest nägi Agu Uudelepp algaja parlamendikorrespondendina, kuidas Lauri Vahtre vihastas ühe vastasrinna poliitiku peale. Inetu repliik, mille Vahtre kõnepuldist lajatas, on Uudelepal tänini meeles.

Poliitiline kommunikatsioon kubiseb repliikidest, mis oleks võinud ütlemata jääda, kirjutab meediaekspert, EBSi käitumisteaduste õppetooli juhataja Agu Uudelepp ajakirja Kaja arvamusartiklis.

USA president Bill Clinton ja tema kinnitus, et ta pole “selle naisega seksinud”, Mart Laar ja opositsiooniliidri pildi pihta tulistamise tagasiajamine, Keit Pentus-Rosimannus ja selgitused, et ta pole oma isa firma juhtimisega seotud, ja paljud teised näited –  kõigil neil vastustel on ühine taust.

Uudelepp tõdeb, et meile on maast madalast selgeks õpetatud kaks asja, mis muudavad hilisemas elus meediaga suhtlemise keeruliseks ja isegi ohtlikuks. Need on: kui keegi küsib, tuleb kohe vastata ning küsijale peab vastama nii, nagu tema tahab.

Loe Agu Uudelepa arvamusartklit “Rääkimine tobe, mõtlemine kuld” ajakirjast Kaja. Tellijad saavad artiklit lugeda ka veebis: http://kaja.aripaev.ee

Autor: Kaire Uusen, Ave Lepik

Hetkel kuum