Rainer Saad • 11. märts 2013 kell 12:18

Roubini: Itaalia on tsunamirisk

Eurotsoonis toimub tõsine sotsiaal-poliitiline killustatus, mis võib viia rahaliidu edasise ebastabiilsuse poole, ütles majandusteadlane Nouriel Roubini.

Roubini sõnul on Itaalia poliitiline olukord võrreldav tsunamiga ning see võib eurotsoonile veel suuremaid probleeme põhjustada.

„Itaalias on poliitilise tormi algus. Itaalia valimistulemused näitavad seda, et enamus rahvast on kärpekavade vastu ja seda mitte ainult Itaalias, vaid ka Lissabonis, kus pool miljonit inimest protestivad tänavatel, Kreekas ja Hispaanias, kus töötuse määr on 25 protsenti. Noorte töötus on 50% ning tajuda on rahutust,“ ütles Roubini.

Itaalia eelmise kuu valimised ei andnud ühtegi parteid, mis oleks saanud enamuse. Praeguseks pole suutnud ka vasaktsentristid valitsuskoalitsiooni moodustada.

„Vaadates praegust poliitilist ebakindlust, võib majanduse olukord minna veel halvemaks – vähem investeeringuid, vähem töökohti ning vähem tarbimist. Itaalia võib ähvardada ka Saksamaad, öeldes, et kui praegusi tingimusi lõdvemaks ei lasta, võivad nad eurotsoonist lahkuda,“ ütles ta.

 

Hetkel kuum