Raivo Sormunen • 14 märts 2013

Spetsid: Tallink lahkub börsilt

Kawe Kapitali juhatuse liikme Ago Lauri sõnul kinnitab varahaldusfirma esialgseid mõtteid, et Tallink Grupp lahkub börsilt.

 „Milleks osta suur kogus kallilt, keelata teistel turult aktsiat osta ja siis hiljem loobuda võimalusest odavamalt positsiooni suurendada, kui selline võimalus avaneb“, märkis varahaldusfirma portfellihaldur.

Lauri möönis, et selle põhjal ei saa siiski sada protsenti väita, et see tähendab kindlasti tulevast pakkumist kõikide aktsiate omandamiseks.

Ka väikeinvestor ja Tallinki aktsionär Rene Ilves kardab, et Tallink Grupp võib börsilt lahkuda. „Tallinna börsile oleks see aga äärmiselt kurb. Eriti veel nüüd, kui Tallinkist on saamas regulaarset dividendi maksev ettevõte,“ lisas 161 000 laevanduskontserni aktsiaomanik.

Ilves oletas, et praegu helistab Baltic Cruise`i esindav maakler suuremaid aktsiaomanikke läbi ja teeb neile aktsiate ostupakkumisi. Praegu võib olla  hinnaks 1 euro aktsia kohta. „Arvestades, et nad maksid Infortarile 1,10 eurot aktsia kohta, siis on nad valmis ilmselt aktsiate eest ka rohkem maksma,“ arvab väikeinvestor.

Möödunud reedel ostis Baltic Cruises Holding endale juurde 5,25 miljonit Tallink Grupi aktsiat ning suurendas oma osalust Tallinkis 15,72% 16,50%ni.Tehinguhinnaks oli 1,00 euro aktsia kohta.

13. detsembril 2012 ostis Baltic Cruises Holding viielt Tallink Grupi suurinvestorilt (sh Infortarilt) 116,56 miljoni euro eest ära 15,73protsendise osaluse börsifirmas ja tõusis sellega Tallink Grupi suuruselt teiseks investoriks. Toona oli tehingu hind 1,10 eurot aktsia kohta.

Samas suuraktsionäride vahel sõlmitud lepingu kohaselt keelas Baltic Cruises Holding teistel suuromanikel kuni 30. aprillini aktsiaid juurde osta.

Täna kell 11 maksis Tallink Grupi aktsia Tallinna börsil 0,983 eurot (+1,13%).

Hetkel kuum