Ken Rohelaan • 15. mai 2013 kell 18:02

Swedbank: dividendi teatamine on oluline

Swedbanki analüütiku Märt Kroodo hinnangul võib panga prognoosist madalam dividend mõjuda Silvano FG aktsiahinnale.

Swedbanki analüütiku Märt Kroodo teatel võib Silvano aktsiahinna toetus lüüa kõikuma, kui juhatus peaks otsustama maksta madalamat dividendi kui 2011. aasta 0,25 eurot aktsia kohta. "Ootame dividendi teadet juuni esimesel nädalal," kirjutas Kroodo.

Dividend 0,25 eurot aktsia kohta annaks tootluseks 9,6%. Swedbank on jätnud dividendiprognoosi 0,25 eurot aktsia kohta muutumatuks, sest pank ei pea 12,5 miljoni euro suurust dividendi maksumust Silvano praeguse vaba raha ja tuleviku rahavoogude juures koormavaks.

Kroodo hinnangul on suurimaks murekohaks hinnainflatsioon. "Juhatuse teatel on peamisteks prioriteetideks kulud, käibekapitali haldamine ning turustamise ja administratsiooni efektiivsus," kirjutas Kroodo.

Üllatust pakkus administratiivkulude langus 6%, kui võrrelda tänavuse ja eelmise aasta esimesi kvartaleid. Lisaks peaks rahvusvahelise valuutafondi (IMF) 2013. aasta inflatsiooniootuse alanemine Valgevene jaoks aitama Silvano juhatusel oma eesmärke paremini täita. IMF alandas ootuse 29,8%-lt 16,8%-ni, 2014. aasta prognoos on 18,8%.

Tallinna börsil langes täna Silvano Fashion Groupi aktsia 1,92%, hinnani 2,55 eurot osaku kohta.

Hetkel kuum