Ken Rohelaan • 12 juuni 2013

Daimleri tegevjuht näeb firma kärpeprogrammis edusamme

Daimler AG tegevjuhi Dieter Zetsche sõnul on teises kvartalis sissetulek paranenud, kui uued mudelid võidavad ostjaid ja Mercedes-Benz vähendab kulusid oodatust kiiremini, vahendas Bloomberg.

"Me edeneme kiiremini, kui ootasime," ütles Zetsche kahe aasta pikkuse kärpeprogrammi kohta. "Teises kvartalis näeme sissetuleku positiivset arengut."

Daimler on seadnud eesmärgiks järgmise aasta lõpuks kärpida kulusid 2 miljardi euro võrra, millest kolmandik tuleks saavutada 2013. aasta lõpuks. Zetsche sõnul on maailma suuruselt kolmas luksusautode tootja Mercedes saanud uue põlvkonna S-klassi sedaani jaoks viimase nelja nädalaga 12 000 tellimust.

Zetsche on tõotanud käesoleva kümnendi lõpuks mööduda käibe ja kasumi arvestuses BMW-st ja Volkswagenile kuuluvast Audist. Esimeses kvartalis ulatus Mercedese ärikasum käibest 3,3%-ni, samal ajal suutis Audi saavutada 11,1% ja BMW 9,9%.

Frankfurdi börsil kohaliku aja järgi kell 18:07 (Eestis kell 19:07) langes Daimler AG 1,61%. Aastaga on ettevõtte aktsiahind kerkinud 34,56%.

Hetkel kuum