Lennart Ruuda • 9. august 2013 kell 9:21

Pindi: ilma hüvituseta konkurentsikeelu leping on jama

Pindi Kinnisvara nõukogu esimehe Kalev Roosiväli sõnul suudab vaid rahaline hüvitamine ära hoida selle, et töötaja lahkub ja asutab konkureeriva firma.

Ta rääks, et mitmed organisatsioonid on proovinud viljeleda konkurentsikeelu sätestamist ilma rahalise hüvitamiseta. "Lihtsalt kirjutatakse lepingusse sisse ja eeldatakse, et see pädeb. Aga see on moraalne mõjutusvahend, mida meie ei poolda," märkis Roosiväli.

Ta on veendunud, et kui nad nõuavad töötajalt, et ta uut konkureerivat firmat ei looks, tuleb see piirang ka hüvitada. Sellised kokkulepped on Roosiväli sõnul ka Pindi Kinnisvaras. "Kui sa seda ei hüvita, ei saa temalt midagi nõuda, inimene võib teha, mis ta tahab," lausus Roosiväli, lisades, et keelu rikkumisel on varem makstud hüvitis ja trahv umbes võrdsed.

Samas peab ta oluliseks ka organisatsiooni õhkkonda ja kultuuri, mis tagab selle, et tööd oleks meeldiv teha. Lisaks mängib Roosiväli sõnul suurt rolli õiglane palgajaotus töötajate vahel.

Pindi Kinnisvara nõukogu esimees on veendunud, et kui ettevõttel läheb hästi ja kliente jagub, siis inimene tavaliselt ei lahku. "Pindis pole lähiajaloos lahkumisi olnud, samas 18 tegutsemisaasta jooksul on neid ette tulnud küll ja küll," selgitas ta.

Siiski ei paneks Roosiväli lahkumist ja konkureeriva firma asutamist pahaks, sest kõigi ambitsioonid on erinevad. "Mõnel inimesel on ambitsioon nii suur, et seda ei saa palgatöötajana realiseerida ja ma saan sellest kõigest aru. Aga siis on minu ülesanne proovida neile ambitsioonidele väljundit leida," ütles Roosiväli.

Hetkel kuum