Ave Lepik • 19. august 2013
Jaga lugu:

Ida-Virumaa kiirabi vaidlustas Karell kiirabi võidu

Terviseamet otsustas, et Ida-Virumaal osutab järgneval viiel aastal kiirabiteenust erafirma Karell Kiirabi Tallinnast. Praegu teenust pakkuv SA Ida-Virumaa Kiirabi vaidlustas otsuse kohtus, kirjutab Põhjarannik.

12aastase töökogemuse ja 120 töötajaga Ida-Virumaa kiirabi osales samuti konkursil, kuid terviseamet tunnistas võitjaks Urmas Sõõrumaale kuuluva erafirma Karell Kiirabi. Ida-Virumaa inimesi peaks ta teenindama hakkama juba uuest aastast.

Ida-Virumaa kiirabi juhi Arnold Persidski sõnul oli neil kohtusse pöördumiseks kolm põhjust. Esimene: firmal Karell Kiirabi ei olnud õigust konkursil osaleda, kuna tal ei ole Ida-Virumaal teenuse osutamiseks personali, seadmeid ega autosid. See firma teenindab praegu kolme brigaadiga Tallinna Lasnamäe linnaosa ja Viimsi valda, töötajaid on 50. Konkursi tingimuste kohaselt peab ta hakkama osutama kiirabiteenuseid Harju-Viru ja Ida-Viru piirkonnas, brigaade peab olema 17 ja töötajaid vähemalt 200.

Teine põhjus, miks konkursi tulemused vaidlustatakse, on personali hindamise süsteem. Kolmas põhjus puudutab kiirabi tööplaane kriisiolukorras. Persidski sõnul töötasid plaanid välja parimad spetsialistid, kuid terviseamet leidis, et Ida-Virumaa kiirabi puhul ei vasta need ootustele.

“Terviseameti korraldatud konkurssi nimetati üheks kiirabireformi osaks, mis käivitub järgmisest aastast,” ütleb Arnold Persidski. “Ei tea, milles on selle mõte, kuid üsna arutu oleks praegu laiali ajada Ida-Virumaa kiirabi, mille arengusse riik 12 aastat raha investeeris. Praegu on meil korralik baas ja head teenuste osutamise näitajad.”

Kui erafirma Karell Kiirabi siiski võitjaks tunnistatakse, tuleb käivitada Ida-Virumaa kiirabi likvideerimisprotsess, see tähendab, et inimesed koondatakse ja vara müüakse maha.

SA Ida-Virumaa Kiirabi lõid 2001. aastal neli omavalitsust – Kohtla-Järve, Sillamäe, Jõhvi ja Kiviõli -, kes Arnold Persidski sõnul toetavad praegu konkursitulemuste vaidlustamise kohtuasjas Ida-Virumaa kiirabi seisukohti.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum