14. oktoober 2013 kell 21:00

Microsoft vajab oma Steve Jobsi

Augusti lõpus teatas Microsofti juht Steve Ballmer, et lahkub 12 kuu jooksul tarkvaragigant Microsofti tegevjuhi kohalt. Alanud on uue juhi otsingud, kuid kas praegused kandidaadid suudavad tuua ettevõttesse uuenduslikku mõtlemist?

Praeguseks on teatatud kümnest kandidaadist, kellest kaks tuleb Microsoftist ja kaheksa väljastpoolt ettevõtet: Fordi tegevjuht Alan Mulally, Nokia eksjuht Stephen Elop, Oracle’i president Mark Hurd ning Skype’i juht Tony Bates. Kõigil neil on ette näidata suurepärane karjäär ning juhiomadused, kuid Microsoft vajaks eelkõige loova lähenemisega visionäärist juhti, nagu seda oli Steve Jobs.

Vaja mitmekülgsust. On arvatud, et Steve Ballmeri koha võiks uuesti üle võtta Bill Gates, kes läks erru 2008. aastal. Gates on arvutimaailmas teinud väga olulist tööd ning tema visioon muutis tehnoloogiamaailma, aga kui ta 2008. aastal Microsoftist tagasi tõmbus, oli aru saada, et ta ei hoia enam kätt tehnoloogiatööstuse pulsil.

Praegune Microsoft ei koosne enam Office’ist ja Windowsist, vaid suurest tarbijatele ja ettevõtetele suunatud äriportfellist. Hiljutine Nokia mobiiliüksuse ost näitas, et Microsoft on tõsisemalt tähelepanu pööramas ka nutitelefonide turule.

Seetõttu vajab Microsoft mitmekülgset juhti. Üks selline võib olla Tesla juht Elon Musk, kes arendab peale elektriautode ka kosmosetööstust. Aga Musk vaevalt loobuks oma tegemistest, kuna tema alles kasvavatel ettevõtetel võib olla praegu kõige huvitam aeg.

Hetkel kuum