Raido Neemre • 16. oktoober 2013 kell 17:25

Läbimurre USAs katastroofi vältimiseks

USA Senat teatas täna viimase hetke ettepanekust hoidmaks ära ajaloolist valitsuse maksejõuetuks muutumist ja kahjulikku võlakriisi ning taasavada valitsus peale kahenädalast osalist kinniolekut.

Isegi kui Senat ja Esindajatekoda suudavad ületada protseduurilised takistused ja allkirjastada kokkulepe enne neljapäeva kui Riigikassa muutub maksejõuetuks, on see vaid ajutine lahendus, mis jätab võimaluse uueks sulgemiseks järgmise aasta alguses.

Plaani järgi jätkavad valitsusasutused tööd seniste kulutasandite baasil jaanuari keskpaigani ning pikendatakse valitsuse volitusi laenu võtmiseks veebruari alguseni, vahendas Wall Street Journal

Peamised USA aktsiaindeksid kerkisid enam kui 1% võrra optimismist, et seadusandjad jõuavad viimaks kokkuleppeni, mis lõpetaks nädalatepikkuse eelarve ummikseisu.

Mitmeid nädalaid kestnud demokraatide ja vabariiklaste vaheline vastuseis president Obamaga tervishoiu reformi seaduse osas viis 1.oktoobril valitsuse osalise sulgemiseni, mistõttu sajad tuhanded valitsusametnikud saadeti sundpuhkusele.

Esialgne tervishoiuseaduse üle käinud tüli muutus suureks vastuseisuks riigivõla ülempiiri osas, ähvardades raskete globaalsete tagajärgedele majandusele.

Nii demokraadid kui vabariiklased omavad kindlustunnet selle osas, et USA Esindajatekojal on hääletusel piisavalt hääli, et Senati plaan tõsta USA võla ülempiiri ja taasavada valitsus läheb läbi, teatas demokraatide esindaja.

Hetkel kuum