30. oktoober 2013 kell 21:00

IT-ärimees rahastab uue bitcoini börsi loomist

Skype’i üks esimesi töötajaid ja Transferwise’i looja Taavet Hinrikus rahastab koos Londonis paikneva riskikapitalifirmaga Passion Capital virtuaalraha bitcoin kauplemisplatvormi Coinfloor.

Oma kauplemissaidil rõhub Coinfloor kõige odavamate komisjonitasudega bitcoini kauplemisplatvormile, kus on võimalik teha kiiresti suuri tehinguid.

Rahastuse maht pole väljaande techcrunch.com andmeil teada, kuid IT-firmadele spetsialiseerunud veebisait pakub, et tegemist on võib-olla tagasihoidliku rahasüstiga, millega kobatakse esialgu turgu.

Huvitav valdkond. “Kogu bitcoini valdkond on väga uus ja huvitav. Kõigil, kes on vähegi finantsmaailmaga seotud, on mõtet seda lähemalt uurida,” ütles Hinrikus. Tema sõnul käitub Coin­floor samamoodi nagu tavaline börs, kus saab aktsiate asemel osta-müüa bitcoini.

Hinrikus otsustas investeerida nutika meeskonna ja bitcoini perspektiivi tõttu. “Bitcoin on üks uus ja huvitav finantsinstrument, esimene vajadus on tekitada võimalus bitcoini vahetada teistsuguste finantsvahendite vastu ja luua vastav keskkond,” ütles värske investor.

Hinrikus on tänavu investeerinud veel ettevõtete rahastamisega tegelevasse platvormi AngelList, USA ja Ladina-Ameerika vahel rahasaatmisteenust pakkuvasse Regaliisse ja iPhone’ile mõeldud kalendrirakendusse Sunrise. “Ettevõtjana on see loomulik, et ma osalen teiste ettevõtete tegevuses mitmesugustel viisidel. Toetan neid nõu ja jõu ning vahel ka rahaga,” lisas Transferwise’i looja.

Keskendutakse turvalisusele. Kauplemisplatvormi Coinfloor loojad Mark Lamb ja Amadeo Pellice soovivad esialgu ja eelkõige keskenduda platvormi turvalisusele.

“Usume, et kasutajad ja kauplejad vajavad usaldusväärset (bitcoini) börsi, kus äri ajada. Alates algusest oleme Coinfloori arendamisel pühendunud täielikult standardiseeritud ja professionaalse finantsteenuste firma ehitamisele ning me ootame kannatamatult, et me saaks ­aidata bitcoinil muutuda massiliselt kaubeldavaks varaks,” märkis Lamb.

Techcrunch.comi andmeil võrdsustas Hinrikus eelmise aasta suvel bitcoini varases staadiumis muusikavahetusprogrammiga Napster. See ei pruugi olla tulevane online-raha, aga baasjooned viitavad sellele.

Kokku on maailmas käibel ligi 12 miljonit bitcoini turuväärtuses umbes 1,8 miljardit eurot.

 

 

Mis on mis

Bitcoin

2009. aastal loodud elektrooniline raha, mis ei sõltu keskpankadest ega valitsustest. Satoshi Nakamoto lõi bitcoini lähtekoodi nii, et bitimüntide arv ei saa ületada 21 miljonit.Käibel on praegu 10,8 miljonit münti ning uute müntide loomiseks on kasutajatel vaja lahendada keerukamaid koode ning see nõuab üha võimsamaid arvuteid.Valmistatud münte saab päris valuutaks vahetada.Mõnes poes saab nende eest osta nagu tavavaluutaga.

 

 

 

Taust

Hinrikuse senised investeeringud

Voxtrot (arendas Venemaal Tomskis Skype’i-laadset tasuta kõneteenust mobiilidele)Tweetdeck (müüdi Twitterile) Omgpop (müüdi Zyngale)Mendeley (müüdi Elsevierile)Betaworks, Farmeron, AngelList, Regalii, SunriseCalendar

Hetkel kuum