Ken Rohelaan • 5. november 2013 kell 15:11

Majanduskomisjon ei toeta Euroopa sideteenuste ühtlustamise paketti

Riigikogu majanduskomisjon ei toeta võimaliku hindade kallinemise tõttu Euroopa Komisjoni algatatud elektroonilise side ühtse turu paketti, mille üks ettepanekuid on sideteenuste rändlushindade ja kohalike hindade ühtlustamine.

„Eesti tarbijate jaoks ei muutu hind paremaks ja sideteenuste pakkujate jaoks ei muutu paremaks turule sisenemine," ütles majanduskomisjoni esimees Kaja Kallas. "Kui ettevõtjate investeeringud on juba tehtud hetkel kehtivaid tingimusi arvestades, millest osa jõustuvad järgmise aasta suvel, siis on majanduskomisjonil keeruline Euroopa Komisjoni paketti toetada."

Kallase sõnul toetab majanduskomisjon eesmärki tugevdada Euroopa Liidu sideteenuse siseturgu, kuid konkreetsed väljapakutud meetmed võiksid Eesti tarbijatele tähendada hindade tõusu ja samuti halveneks olukord Eesti ettevõtjate jaoks. Majanduskomisjoni arvamus Euroopa Liidu asjade komisjonile Eesti seisukoha kujundamiseks on seega paketi suhtes kriitiline.

Euroopa Komisjon on uue elektroonilise side paketi jõustumiseks kavandanud tuleva aasta 1. juuli. Kõnede hinnad peaksid helistamise sihtkohast sõltumata hakkama maksma sama palju. Kohustuslik rändlushindade allapoole korrigeerimine algaks 2016. aastast, kui sideteenuse pakkujad, kes hindu ei ühtlustanud, peavad oma rändlus- ja koduteenuse hinnad lahti siduma. Samuti näeb pakett ette, et rändluses kõnedele vastamise tasu kaob 2014. aastal.

Hetkel kuum