19. november 2013 kell 21:00

Tallinna Sadam sattus toetuste pärast uurimise alla

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo alustas Tallinna Sadamas kriminaalmenetlust, et uurida sadama nõukogu otsust annetada toetusraha Eesti Olümpiakomiteele.

Riigiprokuratuuri avalike suhete juht Katrin Lunt teatas, et keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo alustas kriminaalmenetlust, sest ajakirjanduses avaldatud infos esines viiteid karistusseadustiku § 300 kuriteo ehk toimingupiirangu rikkumise kohta, mida tuli kontrollida.

Nõukogu otsustas toetusraha mitte jagada. Esmaspäevasel Tallinna Sadama nõukogu koosolekul otsustati, et sadam ei toeta sel aastal ühtegi organisatsiooni, sealhulgas Eesti Olümpiakomiteed.

Majandusminister Juhan Parts tõi Tallinna Sadama sponsorlepingute lõpetamise vajalikkust põhjendades välja kolm punkti. Esiteks, kui otsustajal on huvide konflikt, siis ei või ta otsust langetada, rõhutas minister, pidades silmas asjaolu, et Neinar Seli on nii Tallinna Sadama nõukogu esimees kui ka olümpiakomitee president.

Sponsorlus äri eesmärgil.  “Teiseks on seaduses nõue, et riigi äriühingud peavad kasutama sponsorlust ainult oma ärieesmärkide saavutamiseks, mitte muudel kaalutlustel,” lisas Parts.

Kolmandana lisas minister, et kultuuri ja sporti rahastab riik suures mahus juba riigieelarvest ja sinna maksavad riigi äriühingud dividende.

Tallinna Sadama esmaspäevane otsus tähendab, et olümpiakomitee jääb esimest korda Tallinna Sadama toetuseta.

 

Taust

Põhjendamatu eeliste loomine

Tallinna Sadama suhtes algatatud kriminaalmenetlust juhib riigiprokuratuur.Karistusseadustiku paragrahv 300 käsitleb riigihangete nõuete rikkumist, näiteks ühele konkursil osalejatest põhjendamatute soodustingimuste või eeliste loomist või muul viisil nõuete rikkumist.

Hetkel kuum