20. november 2013 kell 18:27

Bernanke: hoiame baasintressimäära tükk aega madalal

Föderaalreservi (Fed) esimees Ben Bernanke sõnul hoiab keskpank baasintressimäära madalal kaua pärast võlakirjade ostuprogrammi lõpetamist ning töötusemäära eesmärgi saavutamist.

"Baasintressimäär püsib nulli ligidal märkimisväärse aja pärast varade ostuprogrammi lõpetamist, võib-olla isegi kaua pärast Fedi seatud 6,5% töötusemäära saavutamist," ütles Bernanke eile peetud kõnes, vahendab Bloomberg.

Esimehe sõnul kaaluvad Fedi ametnikud võlakirjade ostude lõpetamisel nii kumulatiivset edu alates programmi alustamisest 2012. aasta septembris kui ka võimalike jätkuvate kasude väljavaadet. Ta lisas, et tööturg on pärast programmi alustamist näidanud olulisi paranemise märke.

Majandusjuhid on debateerimas, kuidas alandada ostuprogrammi tempot sedasi, et mitte käivitada tõusu intressimäärades, mis seaks ohu alla neli aastat kestnud majanduse taastumise.

Keskpankurid on pingutamas veenda investoreid, et võlakirjade ostuprogrammi koomale tõmbamine ei tähendaks automaatselt tõusu ka baasintressimääras.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum