Marta Jaakson • 25. november 2013 kell 15:30

Üle miljardieurone arengukava kooskõlastusringile

Põllumajandusministeerium saatis täna ministeeriumidele ja partneritele kooskõlastusringile „Eesti maaelu arengukava 2014–2020“ eelnõu, mille eelarve on üle 1 miljardi euro, teatas põllumajandusministeerium.

„Üle miljardi euro suuruse eelarvega uue maaelu arengukavaga saame suunata rohkem investeeringuid aktiivsele põllumajandustootmisele. See on ministeeriumi ja tootjate ühine eesmärk,“ ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Arengukavaga võetakse eesmärgiks toidutootmise ja -tööstuse efektiivuse ja keskkonnasõbralikkuse tõstmine ning maaettevõtluse arendamine.

24 meedet keskenduvad põhiliselt keskkonnasõbralikule tootmisele, toidutootmise ja –tööstuste efektiivsuse tõstmisele ning maaelu ja –ettevõtluse toetamisele. Arengukava eelarvest moodustavad suurima osa keskkonnaga ja konkurentsivõime tõstmisega seotud meetmed.

Esimest korda plaanitakse anda osa toetustest tagastatava abi vormis soodsamate laenude ja tagatistena. „Nii saab märksa suurem ettevõtjate ring teha oma ettevõtete arendamiseks vajalikke investeeringuid ning vähendada sõltuvust tagastamatust abist,“ lisas Seeder.

Maaelu arengu poliitikat rahastatakse programmperioodil 2014–2020 Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist (EAFRD) summas ligi 726 miljonit eurot, millele lisandub Eesti poolne rahastus. Lisaks suunatakse eelnõu kohaselt maaelu toetusteks veel 40 miljonit eurot otsetoetuste eelarvest. Maaelu arengukava kogueelarve on eelnõu kohaselt 1 007 848 744 eurot.

Lõpliku heakskiidu uuele maaelu arengukavale peab andma Euroopa Komisjon.

 

 

Hetkel kuum