12. detsember 2013 kell 21:00

Puhkepäev. Argimuresid täis pulma-aastapäev

Võtke 30 aastat koos elanud abielupaar, kujutage neid ette kaunis Pariisis torisedes oma pulma-aastapäeva pidamas, liitke nende vestlustele sarkasm, tõrelemine ja aeg-ajalt üksteise mõistmine, raputage peale natukene hulljulgust ja saategi filmi “Nädalavahetus Pariisis”.

Režissöör Roger Michelli tragikomöödia laseb vaatajatel olla ühe Briti vanapaari, Nick (Jim Broadbent, kes teeb muide suurepärase rolli)  ja Meg Burrowsi (Lindsay Duncan), 30. pulma-aastapäevaga ühendatud puhkuse pealtvaatajateks. Kohaks on nad valinud Pariisi, linna, kus nad veetsid noorte armunutena ka oma mesinädalad.

Ooperis või kunstisaalides neid käest kinni jalutamas aga ei näe. Parema meelega teevad nad restoranis ja hotellis külmi arveid, tögavad üksteise kallal, mõtlevad aeg-ajalt isegi lahutusele ja lähevad siis jälle rõõmsalt koos edasi. Kitsas eelarve, töökoha kaotus, kooselust kadunud särts, mure laste pärast ja veel mitmed probleemid samal ajal peas painamas.

Kooselu karid ja rõõmud. Film võlub oma aususega. Argirutiinist pääsemiseks ja oma kahvatuvõitu suhte värskendamiseks üritatakse võtta romantika pealinnast viimast. Mõnel päeval see õnnestub, mõnel absoluutselt mitte. Kuhjunud pingetega koos vallandub siis paisu tagant ka paljugi sellist, mis kaaslases või paari ümbritsevates inimestes ebamugavust tekitab. Aga see on mööduv, kui kõike seda on saatmas aeg-ajalt huumor ja naer, vahel muidugi ka pettumus.

Ennast luksusega poputav paar, kes rahaliselt Eiffeli torni vaatega hotellituba ja kalleid restoranieineid endale lubada ei saa, jätab kauni visuaaliga filmis pidevalt üksteise kallal norides mulje, et see ongi ühe abielu lõpp. Vaatajat aga narritakse. Tögamise ja muredega, mis peituvad kauni fassaadi taga, see kooselu siiski ei lõppe. Punkt pannakse filmile hoopis vallatumalt.

 

Hinnang

“Nädalavahetus Pariisis”

Hinnang: 8

Lavastaja:  Roger MichellOsades: Lindsay Duncan, Jim Broadbent, Jeff Goldblum jtKinodes alates: 29.11

Hetkel kuum