12. detsember 2013 kell 21:00

Puhkepäev. Väiksed suure vastu

Vapper kääbik Bilbo Paunaste rändab koos võlur Gandalfi ja 13 päkapikuga maailma kõige ohtlikuma draakoni valdustes, et võita tagasi Üksildane mägi ja päkapikkude kuningriik Erebor.

Seiklusfilm “Kääbik: Smaugi laastatud maa” on teine osa triloogiast, mis põhineb ülimenukal J.R.R Tolkieni romaanil “Kääbik” ning viib vaatajad Keskmaale 60 aastat enne triloogias “Sõrmuste isand” aset leidnud sündmusi.

Filmi režissööriks on Peter Jackson, kes on olnud ka eelnevate Tolkieni kirjanduslike seikluste (“Sõrmuste isanda” triloogia ja “Kääbik: ootamatu teekond”) ekraniseeringute lavastajaks.

Kohtumine türann Smaugiga. Film läheb edasi sealt, kus see mullu linastunud esimeses osas pooleli jäi. Rännuseltskond liigub Cattockist itta Üksildase mäe juurde eesmärgiga see tagasi võita. Seal ootab neid ees aga kõikidest kõige suurem oht. Selleks on enneolematult hirmuäratav elukas, kes paneb proovile nende vapruse, sõpruse ja kogu ettevõtmise mõttekuse – draakon Smaug.

Korralikele muinasjuttudele kohaselt terroriseerib kuri ja võimas draakon alati häid. Nii nagu “Vendades lõvisüdametes” tegi seda Katla, nii teeb “Kääbikus” seda Smaug. Tema teekonnale ilmuv rännuseltskond ja vaprate armee on valmis temaga aga rinda pistma.

Režissöör Jacksoni sõnul on teise osa eesmärgiks luua konflikte ja tuua raskuseid tegelaste teele. “Selles on tegelikult filmi mõistes väga palju lõbusust,” selgitas Jackson ja lisas, et just need kohad muudavad filmi põnevaks.

Tempokas süžee. Filmi stsenaristide nimistu on aukartustäratav. Lisaks Jacksonile kuuluvad tegijate hulka veel sellised mainekad nimed nagu Fran Walsh, Philippa Boyens ja Guillermo del Toro (viimast peetakse tänapäeva üheks parimaks seiklusfilmide loojaks Jacksoni kõrval). Kõiki kolme meest ühendab see, et nad on ka teiste Tolkieni lugude ekraanile toomisel Jacksoniga koostööd teinud.

Enamik kriitikuid on maineka meeskonna tööd kiitnud ja kinnitanud üksmeelselt, et  Jackson on endiselt vormis ning suudab pakkuda linateosega samasugust elamust nagu kunagi “Sõrmuste isanda” triloogia osadega. Samuti on kinodesse jõudev “Kääbiku” teine osa saanud kiita oma selgema süžee poolest kui esimene osa. Ajakirja Variety kriitik Justin Chang on näiteks toonitanud, et kuigi esimene “Kääbiku” film oli veidi kohmakas, on nüüdseks end kokku võetud. “Seekordne film on sujuv, ilma äpardusteta ning tunduvalt põnevam,” kirjutas Chang.

 

Seiklus

“Kääbik: Smaugi laastatud maa”

Režissöör: Peter JacksonOsades: Martin Freeman, Ian McKellan, Richard Armitage, Benedict Cumberbatch, Orlando Bloom, Cate Blanchett, Christopher Lee, Orlando Bloom jptFilmi pikkus: 2 h 41 minKinodes alates: 13.12

Hetkel kuum